W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Dobre z lasu"- konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

grafika przedstawia z lewej strony twarz młodej kobiety przyozdobionej w regionalną chustę. W tle znajdują się różne produkty spożywcze pochodzenia leśnego. Na tle zdjęcia widnieje napis: NATURA od KUCHNI Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich 2 edycja- obok znajduje się logo oraz napis Lasy Państwowe.

Informujemy o możliwość pozyskania przez Koła Gospodyń Wiejskich dofinansowania w wysokości  do 10 tyś. zł.

Konkurs organizowany jest przez Lasy Państwowe w ramach współpracy z Kołamni Gospodyń Wiejskich, by wspólnie popularyzować wiedzę o żywności pochodzenia leśnego. 

Podobnie, jak w poprzednim roku, program ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do kół gospodyń wiejskich, które są wpisane do krajowego rejestru kgw. Jego zadaniem jest upowszechnienie wiedzy o żywności, jaką daje las i jej unikalnych walorach, a zarazem o przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł netto.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2023 r.- Formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje wraz z materiałami do pobrania na stronie: clip.lasy.gov.pl

Wideo

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}