W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP śp. Piotra Moskala

Zdjęcie przedstawia na złotej tacy położony w etui medal oraz legitymację

W trakcie uroczystości pogrzebowych w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na ręce żony śp. Piotra Moskala zostało wręczone odznaczenie przyznane za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej „Brązowy Krzyż Zasługi”. Odznaczenie przekazał I Wicewojewoda Małopolski Pan Ryszard Pagacz. Odznaczenie było przyznane za życia śp. Piotrowi Moskalowi, o którym wiedział, a wręczenie planowano po zakończeniu nadbudowy budynku Urzędu Gminy Wietrzychowice. Jednak w związku z tragiczną śmiercią medal został przekazany w trakcie ostatniego pożegnania.

Śp. Piotr Moskal był doświadczonym samorządowcem, który w trakcie swojej wieloletniej pracy aktywnie angażował się w życie społeczne gminy Wietrzychowice. Swą aktywność samorządową rozpoczął w 1989 r. od członkostwa w Radzie Sołeckiej Pałuszyce, następnie od 1998 roku przez okres 3 kadencji sprawował mandat radnego gminy Wietrzychowice. W okresie od 2014 roku do chwili śmierci pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy. Jego udział w tworzeniu lokalnego prawa oraz reprezentowanie Gminy Wietrzychowice na wielu płaszczyznach przyczyniły się do dynamicznego rozwoju naszej „Małej Ojczyzny”.

Był samorządowcem starającym się być zawsze blisko swoich mieszkańców, posiadającym niekwestionowany autorytet w lokalnym środowisku wiejskim. Dzięki temu w 2019 roku został jednogłośnie wybrany Sołtysem w swojej miejscowości zamieszkania- Pałuszycach.

Jedną z jego pasji były motocykle, dlatego w 2020 roku dołączył do Stowarzyszenia Motocyklowego „Road Rats”. Wspólnie z jej pozostałymi członkami brał udział w lokalnie organizowanych imprezach kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych połączonych z akcjami społeczno- charytatywnymi, których głównym celem było krzewienie wiedzy i kultury motoryzacyjnej, podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego zmotoryzowanych i niechronionych użytkowników dróg oraz pomoc charytatywna.

Śp. Piotr Moskal był nie tylko człowiekiem samorządu i społecznikiem, który swą pracą na rzecz mieszkańców naszej gminy kreował obraz nowoczesnej, opartej na dialogu wsi polskiej, ale przede wszystkim był serdecznym kolegą naszej niewielkiej „rodziny samorządowej”.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}