W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2023

Zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników I turnusu zimowych półkolonii, którzy udali się do Mandorii „Miasta Przygód”.

Za nami dwa tygodnie atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii zimowych, w których wzięło udział 89 dzieciaków w wieku 7-15 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas ferii jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji wokół. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 150 zł na każdego uczestnika półkolonii.

Koloniści już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z Paniami wychowawcami oraz z zasadami uczestnictwa w półkoloniach. Ferie były nastawione na aktywne spędzanie czasu wolnego takie jak: gry zespołowe, planszowe, zajęcia EDUKIDO Lego. W kolejnych dniach dzieciaki wyruszyły na Parku Rozrywki Mandoria – zabawa, zdrowa rywalizacja i uśmiech tego nie zabrakło, wybraliśmy się do kina na film „Asterix i Obelix – Imperium Smoka”, Papugarni - w tym miejscu można było nie tylko obserwować ptaki, ale również je nakarmić, pogłaskać czy zrobić pamiątkowe zdjęcie i Muzeum Świata Iluzji gdzie doświadczaliśmy na własnej skórze efektu iluzji
w Labiryncie luster i Pokoju Amesa, dzieciaki chętnie robiły zdjęcia. Odwiedziliśmy Park Trampolin AIRO gdzie spędziliśmy czas aktywnie skacząc, uprawiając akrobatykę czy po prostu odnaleźliśmy „fun” z odrywania stóp od ziemi. Ostatni dzień spędziliśmy już na miejscu, odbyły się zajęcia kickboxingu na których podzieliliśmy się na grupy i poznawaliśmy tajniki sztuk walki.

W programie półkolonii oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych było również spotkanie ze strażakami z OSP w Popowie Kościelnym: Filipem Durjaszem, Aleksandrą Durjasz oraz Kacprem Kościńskim, druhowie przekazali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz opowiedzieli o zawodzie strażaka, dzieciaki miały możliwość przymierzenia stroju oraz z Policjantami z Posterunku w Somiance. Udany wypoczynek to przede wszystkim bezpieczny i właśnie o zachowaniach, działaniach oraz skutkach podczas profilaktycznej wizyty mówili nam zaproszeni goście.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom półkolonie sprawiły ogromną frajdę i uświadomiły, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku! Dziękujemy za miło spędzony czas! J

Zdjęcia (52)

{"register":{"columns":[]}}