W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Półkolonie. Aktywnie spędzony czas

Za nami trzy tygodnie atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 134 dzieciaków w wieku 7-15 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas wakacji jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji wokół. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 120 zł na każdego uczestnika półkolonii.

Zdjęcie przedstawia grupę półkolonistów i wychowawców przed Parkiem Wodnym SUNTAGO.

Dzieciaki już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z wychowawcami oraz z zasadami uczestnictwa w półkoloniach. Program był nastawiony na aktywne spędzanie czasu wolnego, dominowały w nim: gry sportowe i planszowe, zajęcia rękodzielnicze MADU, na których każdy z uczestników stworzył mydełko glicerynowe ­– wyobraźnia, skojarzenia, zmysł artystyczny – wszystko było dozwolone. 

W kolejnych dniach dzieciaki wyruszyły: do Parku Wodnego Suntago, do kina na filmy „Minionki: wejście Gru”, „Niezgaszalni” i „DC Liga Super Pets” oraz do Parku Rozrywki Farma Iluzji gdzie mogliśmy doświadczyć na własnej skórze efektu iluzji w Latającej Chacie Tajemnic, Krzywym Domku czy Labiryncie luster i Pokoju Amesa gdzie dzieciaki chętnie robiły zdjęcia.

Gry, zabawy, zdrowa rywalizacja i uśmiech – tego nie zabrakło. Odwiedziliśmy Park Trampolin Hangar 646, gdzie przez 2 godziny każda z grup mogła skakać, uprawiać akrobatykę czy po prostu odnaleźć „fun” z odrywania stóp od ziemi. Ostatniego dnia korzystaliśmy z atrakcji parku linowego, który wymuszał na uczestnikach aktywność fizyczną dzięki temu uczył również koncentracji, skupienia i cierpliwości.

W programie półkolonii oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych było również spotkanie z policjantami – mł. asp. Justyną Mroczkowską i asp. Grzegorzem Niemyskim. Udany wypoczynek musi być przede wszystkim bezpieczny i właśnie o takim podczas profilaktycznej wizyty mówili policjanci.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom półkolonie sprawiły ogromną frajdę i uświadomiły, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Zdjęcia (50)

{"register":{"columns":[]}}