W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

OSP Somianka otrzymała nową łódź ratowniczą

Wicepremier Henryk Kowalczyk wraz z Wójtem Gminy Somianka Andrzejem Żołyńskim i strażakami z OSP Somianka w strojach galowych na tle otrzymanej łodzi ratowniczej

Dnia 13 lutego 2023 roku w jednostce OSP Komorowo odbyło się uroczyste wręczenie sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP z terenu powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Somiance, która otrzymała nową płaskodenną aluminiową łódź ratowniczą wraz z wyposażeniem.

W uroczystości przekazania sprzętu i wyposażenia wzięli udział:

- Pan Henryk Kowalczyk – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

- Pan Marek Zagórski – poseł RP,

- Pan Maciej Górski – poseł RP,

- Pan st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,

- Pan st. bryg. Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej,

- Pan st. bryg. Sławomir Pietrzak – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie,

- Pan Andrzej Żołyński – Wójt Gminy Somianka,

- przedstawiciele władz samorządowych,

- przedstawiciele OSP,

Środki na zakup łodzi zostały uruchomione w ramach realizacji pilotażowego programu zakupu łodzi ratowniczych dla jednostek OSP z terenu województwa mazowieckiego z rezerwy celowej Budżetu Państwa. Zaproszeni goście serdecznie gratulowali druhom pozyskania nowego sprzętu, życząc sukcesów i satysfakcji w jakże ważnej służbie ochotniczej.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}