W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nakrętki od serca dla serca

Nakrętki od serca dla serca

Gmina Somianka zakupiła dwa pojemniki w kształcie serca z przeznaczeniem na plastikowe nakrętki, które ustawiono przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Mystkowskiej i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Somiance. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim  pomoc dla potrzebujących. Dochód ze sprzedaży nakrętek bowiem przekazywany będzie  na rzecz osób chorych.

Pamiętajmy, że zapełniając serce nakrętkami wypełniamy radością i nadzieją wiele serc, które oczekują pomocy. Zbierając nakrętki dbamy również o środowisko naturalne i promujemy właściwą postawę ekologiczną. W ten sposób zmniejszamy ilość śmieci na wysypiskach oraz zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki i niesienia pomocy potrzebującym. Zadbajmy wspólnie o to, by nasze „nakrętkowe serce” biło mocno i szybko się zapełniało. Liczy się każda nakrętka. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, mleku,  jogurtach, po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}