Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Popowie Kościelnym
W niedzielę, 21 września 2025 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej Matki Nadziei w Popowie Kościelnym odbyła się wyjątkowa uroczystość – Jubileusz pożycia małżeńskiego Złotych i Diamentowych Godów.
Mszy Świętej przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, który w homilii podkreślił piękno i trwałość sakramentu małżeństwa oraz wartość miłości przeżywanej wiernie przez długie lata. Podczas liturgii małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali błogosławieństwo.
Po zakończonej Eucharystii odbyła się uroczystość o charakterze świeckim. Wójt Gminy Somianka Pan Andrzej Żołyński odznaczył Jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz złożył im serdeczne gratulacje. W imieniu władz powiatowych gratulacje przekazał również Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Kuchta.
Do uczestników uroczystości skierowali swoje listy także: Biskup Roman Marcinkowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wyrażając wdzięczność i uznanie dla Jubilatów za świadectwo miłości i wierności, które jest umocnieniem dla całych rodzin i lokalnej wspólnoty.
Całość uroczystości miała wyjątkowy, podniosły charakter, pełen wzruszenia, wdzięczności i radości. Był to dzień wspólnego dziękczynienia Bogu i Matce Bożej Popowskiej – Matce Nadziei za dar małżeńskiej miłości, która trwa niezmiennie od dziesięcioleci.