W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe przedsięwzięcia na terenie gminy Somianka przy wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Dnia 24 kwietnia 2023r. w Ostrowi Mazowieckiej Gmina Somianka zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dwie umowy na udzielenie dotacji w łącznej kwocie 120.000,00 zł.

W ramach programu „Ekologiczny piknik rodzinny” Gminie Somianka zostało przyznane dofinansowanie w kwocie 30.000,00zł na realizację zadania pn. „Organizacja ekologicznego pikniku rodzinnego w miejscowości Somianka”. Kwota ta stanowi całkowitą wartość zadania. Celem programu „Ekologiczny piknik rodzinny” jest wspieranie lokalnych inicjatyw propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska oraz pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Ekologiczny piknik rodzinny odbędzie się w czerwcu br. na placu gminnym przy Urzędzie Gminy Somianka.

ekologiczny piknik Rodzinny

W ramach programu „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej” Gminie Somianka zostało przyznane natomiast dofinansowanie w kwocie 90.000,00 zł na realizację zadania pn. „Utworzenie ścieżki edukacyjno-ekologicznej w miejscowości Ulasek, gm. Somianka”. Całkowita wartość zadania wynosi 100.000,00 zł. Zadanie zakłada utworzenie w miejscowości Ulasek, na terenie Szkoły Podstawowej w Ulasku, ścieżki edukacyjno-ekologicznej o długości 28,9 mb składającej się z 8 elementów edukacyjnych o konstrukcji aluminiowej. Inwestycja zostanie zrealizowana w terminie do dnia 31.10.2023 roku.

Tablica - Ścieżka edukacyjno-ekologiczna


 

{"register":{"columns":[]}}