W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dla właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i lokali niemieszkalnych

Drewniany domek na zielonej trawie u góry żółty napis na białym tle "Złóż deklarację" , na dole po lewej ikona przedstawiająca kartka z kalendarza z datą 30 czerwca

Przypomina się o obowiązku złożenia do dnia 30 czerwca 2022 r. deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do Urzędu Gminy lub bezpośrednio do Centralnej Ewidencji Emisyjności Banków za pośrednictwem strony https://ceeb.gov.pl.

Zgodnie z art. 27h.1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków:

"Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie składa w terminie deklaracji, podlega karze grzywny". Grzywna ta może wynieść maksymalnie do 5.000,00 zł.

Materiały

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację (wzory deklaracji do pobrania)
{"register":{"columns":[]}}