W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak będzie można złożyć wniosek o szacowanie szkód w uprawach rolnych z tytułu suszy w 2024 roku ?

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Wójt Gminy Sawin przypomina  o  możliwości  składania  wniosków o oszacowanie strat  przez osoby   poszkodowane, które poniosły straty w uprawach rolnych, sadach i plantacjach wieloletnich proszone są o złożenie w Urzędzie Gminy w terminie do 7 czerwca 2024 roku z uwagi na konieczność przeprowadzenia szacowania upraw.

Jednocześnie informujemy że powołana  przez Wojewodę Lubelskiego  Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej będzie szacowała szkody spowodowane przez: grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę lub suszę ( w środku trwałym) w rozumieniu przepisów  o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. 

Wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez SUSZĘ2024  roku, będzie można  składać indywidualnie, tj. bez udziału Gminy, drogą elektroniczną poprzez specjalnie przygotowaną do tego celu PUBLICZNĄ APLIKACJĘ, którą  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rok 2024 uruchomi na swoje stronie https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign (logowanie możliwe m.in. przez profil zaufany, bankowość elektroniczną, e-dowód).

Złożenie wniosku przez aplikację publiczną jest obligatoryjne i stanowi warunek  do ewentualnego  złożenia  wniosku do komisji gminnej i otrzymania ewentualnej pomocy finansowej.

{"register":{"columns":[]}}