W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Jednorazowe świadczenie pieniężne

Jednorazowe świadczenie pieniężne z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu

Uchwałą Rady Gminy Lubenia z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielenia jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu, przyznaje się jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 1 500,00 zł na każde żywo urodzone dziecko w przypadku urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu.

Świadczenie to przysługuje matce lub ojcu dziecka niezależnie od wysokości dochodów.

Świadczenie przysługuje jeżeli osoba uprawniona zamieszkuje na terenie Gminy Lubenia przez okres 12 miesięcy przed urodzeniem się dzieci i w dniu złożenia wniosku.

Ustalenie prawa do jednorazowego świadczenia pieniężnego oraz jego wypłata następuje na wniosek osoby uprawnionej. Wniosek o przyznanie świadczenia składa się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubeni w terminie 6 miesięcy od dnia urodzenia się dzieci.

Materiały

Wniosek o jednorazowe świadczenie pieniężne
Wzór​_wniosku​_o​_jednorazowe​_świadczenie​_pieniężne.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}