W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Grota Matki Boskiej z Lourdes

ul. Rodzinna 11; 43-210 Kobiór

Grota Matki Boskiej z Lourdes utworzona z kamieni, wśród kamieni znajdują się kwiaty oraz tablica informacyjna. W grocie stoi figura Matki Boskiej. W tle widać dom parafialny i budynek probostwa z czerwonej cegły.

W 1996 roku, po powrocie parafian z pielgrzymki do Lourdes, zaplanowano wybudowanie przy kościele parafialnym kopii groty Matki Bożej, która ukazała się wizjonerce Bernadecie Soubirous w 1858 roku. Wybudowaną w ciągu kilku zimowych miesięcy grotę uroczyśćie poświęcono w Wielki Czwartek 1997 roku wodą przywiezioną z Lourdes. Do dziś grota przyciąga parafian, pielgrzymów i turystów na chwilę skupienia, zadumy i modlitwy.

{"register":{"columns":[]}}