W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ponad 200 tys. zł na Laboratoria Przyszłości w Gminie Dobroń

kolba z płynem obok napis laboratoria przyszłości

Wszystkie szkoły podstawowe w Gminie Dobroń pod koniec ubiegłego roku otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań, jak również wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Gmina Dobroń aplikowała o maksymalne kwoty możliwe do uzyskania i otrzymała wsparcie finansowe w łącznej kwocie 210.300,00 zł, dla wszystkich szkół podstawowych, w tym:
•             dla Szkoły Podstawowej w Dobroniu – 90.300,00 zł,
•             dla Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym – 60.000,00 zł,
•             dla Szkoły Podstawowej w Chechle Drugim – 60.000,00 zł.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu opracowanego przez MEiN. Do obligatoryjnego wyposażenia podstawowego należą:
•             drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.),
•             mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
•             sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.),
•             stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).
Szkoła, decydując o wyborze wyposażenia, może zdecydować się na takie, które w największym stopniu odpowiada potrzebom i możliwościom placówki. Wyposażenie „Laboratoriów Przyszłości” będzie wykorzystywane w realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz w przygotowaniach do konkursów.

 

{"register":{"columns":[]}}