W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Wolontariat

„Cokolwiek w życiu robisz, zawsze jest czas, by robić coś jeszcze lepszego. Możliwości masz wiele, a jedną z nich jest wolontariat.”

W Szkolnym Kole Wolontariatu II LO w Rumi działają uczniowie zaangażowani w dobrowolną pomoc potrzebującym ludziom. Wolontariat daje mnóstwo satysfakcji, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy współpracy w grupie i przełamywania własnych słabości. Wieloletnie doświadczenie pozwala wykorzystywać umiejętność i zapał młodzieży do pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Aktywnie działamy w obszarze pomocy koleżeńskiej, życia kulturalnego, sportowego i środowiska naturalnego.
 
Regularnie współpracujemy z Fundacją Miasta Sportu, Urzędem Miasta Rumia, MOPS, MOSiR, Hospicjum Bursztynowa Przystań. Uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach i akcjach charytatywnych.
 
W ostatnim czasie najważniejsze działania to:
 
Systematyczna pomoc w organizacji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
 
W wyniku głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego został zatwierdzony do realizacji projekt prospołeczny „Zielony Festiwal”, którego autorką była uczennica Karolina Szewczyk. Wolontariusze naszej szkoły pracowali przy realizacji tego projektu.
 
Uczniowie brali udział w zbiórkach żywności na rzecz potrzebujących organizowanych przez Caritas i Trójmiejski Bank Żywności i Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Nasz Dom” w Rumi.
 
Wspólnie z uczniami szkoły podstawowej organizowaliśmy kiermasze, z których dochód przeznaczono na leczenie koleżanki, wsparcie rodziny w trudnej sytuacji losowej. Organizowano również pomoc dla Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.
 
Aktywnie włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy.
 
Od dłuższego czasu systematycznie współpracujemy z Fundacją Miasta Sportu, dzięki czemu młodzież ma możliwość rozwijania umiejętności organizowania eventów/imprez sportowych.
 
Wolontariusze pomagali w organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020, przeprowadzeniu wyścigu kolarskiego MTB Gdynia, Gran Fondo i Formoza Chellnge.
 
Od wielu lat nasi wolontariusze kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
W bieżącym roku nasza uczennica Karolina Szewczyk zdobyła drugie miejsce w Konkursie na Najaktywniejszego Wolontariusza Powiatu Wejherowskiego.
 
Jeżeli chcesz się uczyć:
  • wzajemnego szacunku, współpracy i odpowiedzialności,
  • dostrzegania potrzebujących pomocy duchowej, opiekuńczej i materialnej,
  • poszanowania drugiego człowieka,
  • rozwijania talentów i zainteresowań,
  • wzajemnej więzi duchowej.
 
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!
 
Opiekunowie: Alina Treder i Joanna Głąb
{"register":{"columns":[]}}