W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biblioteka

„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.” Jadwiga Andrzejewska

Biblioteka stanowi centrum informacyjne szkoły.
 
Jej zbiory liczą ok. 20 tysięcy woluminów oraz ok. 200 wydawnictw audiowizualnych.
 
Czynna jest codziennie w godz. 8.00 - 16.30.

Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły.
 

 

Nauczyciele biblioteki:
  • mgr Anna Młodzikowska - Zachar
  • mgr Małgorzata Farion
  • mgr Agnieszka Ługiewicz
 
Wśród zbiorów, które biblioteka szkolna oferuje czytelnikom znajdują się lektury, ich opracowania, literatura popularnonaukowa oraz księgozbiór podręczny. Gromadzi również dokumenty, które ilustrują historię naszej szkoły. W czytelni, która służy jednocześnie jako miejsce spotkań licealistów z ciekawymi ludźmi, dostępne jest w godzinach pracy biblioteki internetowe centrum informacji multimedialnej, zapewniające uczniom stały dostęp do Internetu, drukowanie potrzebnych materiałów oraz ich skanowanie. Obecnie trwają prace nad pełną komputeryzacją zbiorów bibliotecznych w programie MOL. Nauczyciele biblioteki szkolnej współpracują z wychowawcami klas i zainteresowanymi nauczycielami w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej, samokształcenia oraz zdobywania informacji. Służą pomocą maturzystom w przygotowaniach do egzaminu, są otwarci na potrzeby wszystkich czytelników.
 

 

Drodzy Uczniowie.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zachęcić Was do przeczytania ulubionej książki, zaległej lektury. Odpowiednio wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Uzupełnij swoje wiadomości i rozwijaj umiejętności. Skorzystaj z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela. Zachęcamy do oglądania ekranizacji lektur w telewizji i Internecie. Linki przydatne dla uczniów: https://lektury.gov.pl/ oraz https://wolnelektury.pl/
 

 

Przydatne linki
 

Materiały

Pozycje polecane przez pracowników biblioteki w czasie pandemii: BAJKA O ZŁYM KRÓLU WIRUSIE I DOBREJ KWARANTANNIE
bajka.pdf 0.26MB
Pozycje polecane przez pracowników biblioteki w czasie pandemii: KORONAWIRUS W WERSJI DLA DZIECI
Koronawirus.pdf 0.19MB
{"register":{"columns":[]}}