W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Osoby uprawnione do otrzymania pomocy oraz sposoby wykazania uprawnienia

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym mediacja, przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.  

Osoba uprawniona, przed uzyskaniem pomocy prawnej lub porady obywatelskiej, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, zaś osoba korzystająca z porady w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Ponadto osoba prowadząca działalność gospodarczą wraz z wnioskiem o udzielenie pomocy składa Staroście Wołomińskiemu:

  1. wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie, jakie otrzymała w roku, w którym ubiega się o pomoc, oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat podatkowych, albo oświadczenia o wielkości tej pomocy otrzymanej w tym okresie, albo oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie;
  2. informacje niezbędne do udzielenia pomocy de minimis, dotyczące w szczególności wnioskodawcy i prowadzonej przez niego działalności gospodarczej oraz wielkości
    i przeznaczenia pomocy publicznej otrzymanej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą, na pokrycie których ma być przeznaczona pomoc de minimis.

Szczegóły w zakładce:
Komunikat w sprawie korzystania z porad przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Osoba ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, która nie może stawić się w punkcie osobiście oraz osoba doświadczająca trudności w komunikowaniu się, która zgłosi uzasadnioną potrzebę komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego składa staroście, w formie papierowej lub elektronicznej, oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, wraz ze wskazaniem okoliczności to uzasadniających oraz dostępnych tej osobie środków porozumiewania się na odległość.

Materiały

Oświadczenie, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej
art​_4​_ust​_2.docx 0.02MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
13.07.2021 08:24 Michał Ryszawa
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy oraz sposoby wykazania uprawnienia 6.0 13.01.2023 08:39 Dorota Romańczuk
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy oraz sposoby wykazania uprawnienia 5.0 28.01.2022 13:06 Emilia Płachetko
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy oraz sposoby wykazania uprawnienia 4.0 28.01.2022 13:05 Emilia Płachetko
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy oraz sposoby wykazania uprawnienia 3.0 28.01.2022 09:20 Emilia Płachetko
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy 2.0 14.07.2021 11:10 Michał Ryszawa
Osoby uprawnione do otrzymania pomocy 1.0 13.07.2021 08:24 Michał Ryszawa

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}