W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1254N Tuszewo - Truszczyny - Dębień przez wieś Zwiniarz

Grafika dekoracyjna
  • Dofinansowanie: 367 662,44 zł 
  • Całkowity koszty inwestycji: 628 852,95 zł 

Wnioskiem objęta była droga powiatowa Nr 1254N na odcinku o długości 0,580 km. Przebiega ona przez obszar wsi Zwiniarz na planowanym odcinku do przebudowy.
Projekt zakładał wzmocnienie nawierzchni przez ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na całym odcinku, a w celu spowolnienia ruchu szerokość jezdni wynosi 5,00 m. Wzdłuż jezdni na całym odcinku objętym do przebudowy pobocze o szerokości 1m – nawierzchnia gruntowa, chodniki z kostki betonowej. Wykonano regulację studni kanalizacji deszczowej poza pas ruchu, naprawę poboczy oraz oczyszczenie i odnowienie rowów przydrożnych. 
Na planowanym do przebudowy odcinku drogi Nr 1254N wyznaczone jest obecnie 1 miejsce na przystanek autobusowy (bez peronu). Projekt zakłada budowę peronu. W ramach projektu oznakowanie pionowe zostało wymienione na odblaskowe. Oznakowanie poziome objęło także przebudowane przejście dla pieszych. Na przejściach dla pieszych zastosowano oznakowanie aktywne – znaki pionowe na tle fluorescencyjnym oraz punktowe elementy odblaskowe na jezdni. 
Projekt zakładał przebudowę 2 skrzyżowań: z drogą gminną Nr 183028N z kierunku Łążyna oraz z drogą gminną Nr 183026N w kierunku Montowo – dr. wojewódzka nr 541, poprzez wykonanie nawierzchni z masy mineralno – asfaltowej.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}