W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1246N dr. woj. nr 538 Skarlin Nowe Miasto Lubawskie na odcinku Skarlin - Nawra

Grafika dekoracyjna
  • Dofinansowanie: 1 280 398,38 zł
  • Całkowity koszty inwestycji: 1 829 140,55 zł 

Wnioskiem objęta była droga powiatowa Nr 1246N na odcinku o długości 2,430 km. Przebiega ona przez obszary wsi Skarlin na planowanym odcinku do przebudowy. 
Projekt  zakładał wzmocnienie i poszerzenie jezdni poza obszarem zabudowy do szerokości jezdni 5,50 m. Wzdłuż jezdni na całym odcinku objętym do przebudowy pobocze o szerokości 0,75 m – nawierzchnia gruntowa, a przy krawędzi łuków wzmocnionych opornikiem dodatkowo umocnione tłuczniem. Wykonano naprawę poboczy oraz oczyszczenie i odnowienie rowów przydrożnych. Zbudowano peron o szerokości 1,50 m i wykonano oznakowanie poziome przystanku autobusowego.
W ramach projektu oznakowanie pionowe zostało wymienione na odblaskowe. Na wyjeździe ze Skarlina (w kierunku Nawry) poza obszarem zabudowanym ustawiono znak B-33 (ograniczenie prędkości do 70 km/h). Ponadto w ramach przebudowy drogi powiatowej Nr 1246N przy wjeździe do miejscowości Skarlin od strony Nawry usytuowano wyspę dzieląca na jezdni, wraz z odgięciem toru jazdy.  

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}