W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ochrona ludności i obrona cywilna - szkolenie dla mieszkańców Gminy Kurzętnik

01.06.2026

Grafika ilustracyjna

Starosta Nowomiejski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Kurzętnik na darmowe szkolenia w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w sytuacjach kryzysowych.

Terminy i miejsca spotkań:
Wszystkie szkolenia rozpoczynają się o godzinie 17:00:

  • 9 czerwca 2026 (wtorek) – Świetlica wiejska w Marzęcicach
  • 11 czerwca 2026 (czwartek) – Świetlica wiejska w Brzoziu Lubawskim
  • 15 czerwca 2026 (poniedziałek) – Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku

Czego dowiesz się na szkoleniu?

Program obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu:

  • Rozpoznawania sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych.
  • Przygotowania plecaka ewakuacyjnego i przetrwania długotrwałych zagrożeń.
  • Zasad ewakuacji ludzi, zwierząt oraz zabezpieczania mienia.
  • Znajdowania miejsc schronienia i korzystania ze środków ochrony indywidualnej.
  • Współpracy ze służbami ratowniczymi.
  • Skutecznego reagowania na fake newsy i dezinformację.

Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

{"register":{"columns":[]}}