Ochrona ludności i obrona cywilna - szkolenie dla mieszkańców Gminy Biskupiec
01.06.2026
Starosta Nowomiejski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Biskupiec na darmowe szkolenia w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w sytuacjach kryzysowych.
Terminy i miejsca spotkań:
Wszystkie szkolenia rozpoczynają się o godzinie 17:00:
- 8 czerwca 2026 r. (poniedziałek), godzina 17.00 – Wiejski Dom Kultury w Łąkorzu – dla mieszkańców miejscowości Gaj, Lipinki, Łąkorz, Łąkorek, Mierzyn, Ostrowite, Osetno, Rywałdzik, Sumin, Wardęgowo;
- 10 czerwca 2026 r., (środa), godzina 17.00 – Klub Seniora w Krotoszynach – dla mieszkańców miejscowości Bielice, Czachówki, Krotoszyny, Szwarcenowo, Wielka Wólka, Wonna;
- 12 czerwca 2026 r., (piątek), godzina 17.00 – Biblioteka – Ośrodek Kultury w Biskupcu – dla mieszkańców miejscowości Babalice, Biskupiec, Fitowo, Osówko, Piotrowice, Piotrowice Małe, Podlasek, Podlasek Mały, Sędzice, Słupnica, Wielka Tymawa.
Czego dowiesz się na szkoleniu?
Program obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu:
- Rozpoznawania sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych.
- Przygotowania plecaka ewakuacyjnego i przetrwania długotrwałych zagrożeń.
- Zasad ewakuacji ludzi, zwierząt oraz zabezpieczania mienia.
- Znajdowania miejsc schronienia i korzystania ze środków ochrony indywidualnej.
- Współpracy ze służbami ratowniczymi.
- Skutecznego reagowania na fake newsy i dezinformację.
Wstęp jest całkowicie bezpłatny.