Informacja na temat Raportu o stanie powiatu nowomiejskiego w 2025 roku
20.05.2026
Zgodnie z art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1684 ze zm.) zarząd powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. Rada powiatu rozpatruje raport o stanie powiatu podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem o stanie powiatu, mogą zabierać głos mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której będzie przedstawiany raport. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. Uprzejmie informuję, że sesja, na której będzie rozpatrywany Raport o stanie Powiatu Nowomiejskiego w 2025 roku, odbędzie 11 czerwca 2026 roku o godzinie 13.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. Rynek 1.
Kazimierz Wiśniewski
Przewodniczący Rady Powiatu
Materiały
Zgłoszenie udziału w debaciezgloszenie_udzialu_w_debacie_11_06_2026.docx 0.02MB Lista poparcia
lista_poparcia_debata_11_06_2026.docx 0.02MB Raport o stanie powiatu nowomiejskiego w 2025 roku
raport-2025-nowomiejski-20-05-2026.pdf 2.40MB