W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rolnictwo

Powiat Łosicki 

Jest typowo rolniczym regionem. Profil produkcji roślinnej i zwierzęcej ukształtowany został na tym terenie poprzez naturalne warunki glebowe i klimatyczne.

Obecnie nastąpił powrót do uprawy kukurydzy na kiszonkę oraz na ziarno. Działy specjalne produkcji rolnej to uprawa pieczarek, truskawek, aronii oraz sadownictwa. Sadownictwo przeważa w gminach Platerów oraz Sarnaki, uprawa aronii w gminie Huszlew.

Gmina Łosice stała się centrum uprawy pieczarek w kraju, powstały tu 3 bardzo duże grupy producenckie, które nie zajmują się tylko uprawą pieczarek, ale także innymi dziedzinami z nią związanymi.

Dział produkcji zwierzęcej to przede wszystkim chów żywca wołowego oraz trzody chlewnej. W dziale tym następuje tendencja zmniejszenia liczby małych producentów rolnych na rzecz dużych.

{"register":{"columns":[]}}