W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rodzinny piknik ekologiczny

12.09.2023

W piątek, 8 września na terenie Zespołu Szkół nr 3 RCKU w Łosicach odbył się Rodzinny piknik ekologiczny, podczas którego na licznych stoiskach można było dowiedzieć się jakie są możliwości wykorzystania produktów ekologicznych w życiu codziennym.

Stoisko podczas Rodzinnego pikniku ekologicznego

Na terenie szkoły rozstawiono kolorowe stoiska z ekologiczną żywnością miody, warzywa i owoce prosto z lokalnych gospodarstw. Każdy, kto przyniósł elektrośmieci mógł wymienić je na sadzonki. Stoiska instytucji tworzące eko-punkty informacyjno-edukacyjne informowały o znaczeniu recyklingu, oszczędzania energii i wody oraz o tym, jak dbać o naszą przyrodę. Nie mogło zabraknąć stoiska z poradami zdrowego odżywiania, gdzie można było dowiedzieć się, jakie produkty są korzystne dla naszego zdrowia i środowiska oraz dodatkowo uzyskać poradę dietetyczną połączoną z pomiarem składu ciała. Najmłodszym uczestnikom pikniku przygotowano proekologiczne warsztaty, na których można było kreatywnie wykorzystać elementy tzw. „trash art.” wykonując ekologiczne prace z zastosowaniem produktów z recyklingu czy też tworzyć ekologiczne mydełka.

Animacje dla najmłodszych uczestników pikniku, koncerty i występy grup muzycznych i wokalistów, liczne i bardzo różnorodne konkursy np. na stworzenie śmieciowego potwora z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i recyklingowych, konkurs na eko-plakat, sztafeta z wykorzystaniem rolek po ręcznikach kuchennych, interaktywny konkurs wiedzy o ochronie środowiska oraz wiele innych atrakcji, których głównym celem była ekologia.

Honorowy patronat nad piknikiem ekologicznym objęła Pani Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. 

"Rodzinny piknik ekologiczny" dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 30 000,00 zł.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}