W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagroda im. Zygmunta Glogera

09.07.2024

Społeczne Stowarzyszenie "Stopka" im. Stanisława Zagórskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody i Medalu Zygmunta Glogera w 35. edycji konkursu.

Zdjęcie - portret Zygmunta Glogera, na dole grafiki logo instytucji wspierających wydarzenie.

Społeczne Stowarzyszenie "Stopka" im. Stanisława Zagórskiego postanowiło uwzględnić prośby zainteresowanych i przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie Nagrody im. Zygmunta Glogera do 22 lipca br. (decyduje data stempla pocztowego).

Łączna suma przeznaczona na nagrody, ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wynosi 60 000 zł. W konkursie nagradzani są badacze, twórcy i animatorzy kultury oraz działacze polonijni. Grono jego laureatów liczy ponad 270 osób i co roku jest poszerzane o kolejne nazwiska wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, działaczy kulturalnych i społecznych. Szczególnym pragnieniem organizatorów jest uhonorowanie osób i instytucji, które podtrzymują, pielęgnują i rozwijają polskość, umacniają jej związki z kulturą nowych ojczyzn, zrzeszają Polaków za granicą.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Zasady konkursu i wysokość nagród określa regulamin (w załączeniu wraz z formularzem wniosku). 

Społeczne Stowarzyszenie
Prasoznawcze "Stopka"

Materiały

Regulamin
regulamin2024.pdf 0.40MB
Formularz wniosku
formularz2024(2).doc 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}