W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

MAZOWIECKA SPORTOWA SENIORIADA 2022

11.07.2022

MROZY 17 września 2022 r. Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika

plakat

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w MAZOWIECKIEJ SPORTOWEJ SENIORIADZIE 2022. Będzie to  wydarzenie o charakterze imprezy sportowo-rekreacyjnej z elementami rywalizacji , które odbędzie się 17 września 2022 w godz.10.00 -15.00   na obiektach sportowych  w Mrozach.

Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie,  dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia. 

Jak  powszechnie wiadomo na Mazowszu mieszka  dużo osób w wieku starszym 55+. Wiele z nich jest zainteresowanych różnymi formami rekreacji,  nie zawsze mając możliwość regularnego uczestnictwa. Stąd konieczność zapoznania ich z możliwościami aktywnego spędzania czasu, ofertą nowoczesnych form rekreacji i potrzebą dbania o własną kondycję fizyczną i psychiczną.  Uczestnicy Senioriady rywalizować będą w dyscyplinach indywidualnych (tenis stołowy, bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, tenis ziemny). Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymają okolicznościowe medale oraz drobne upominki. Dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencjach rekreacyjnych. W Miasteczku Zdrowego Seniora  skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki - zapraszamy  mazowieckie kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych i sportowych. Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, czapka, woda oraz będzie mógł skorzysta z bezpłatnego poczęstunku, który będzie przygotowany w strefie gastronomicznej.

Organizatorem imprezy jest Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej  przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Miasto i Gmina Mrozy.

Serdecznie zapraszamy.

Informacje: Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej  www.tkkf-mazowieckie.pl  

e-mail: tkkfmazowieckie@o2.pl  tel. 22 834 76 98 w godz. 12.00 - 16.00, 602 742 519 w godz.10.00 -16.00

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

Info: Prezes Mazowieckiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej 

Materiały

Program​_2022​_Mrozy
Program​_2022​_Mrozy.doc 0.18MB
Karta​_zgłoszenia​_Mrozy​_2022
Karta​_zgłoszenia​_Mrozy​_2022.doc 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}