W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nasze Atuty

Przedszkole nasze powstało w 1976 roku. Jest to więc placówka z tradycjami i mająca ogromne doświadczenie. Początkowo swoją siedzibę miało przy ulicy Wolności, a w 1994 roku zostało przeniesione do budynku dostosowanego do potrzeb dziecka przy ulicy Jana Bosco, gdzie do dziś funkcjonuje. Nasze sale są kolorowe, słoneczne i bogato wyposażone w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające atest bezpieczeństwa. Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta. Posiada dogodne i bezpieczne warunki dowozu dzieci, ponieważ sąsiaduje z dużym parkingiem. Otaczający przedszkole ogród pełen zieleni, stanowi wyjątkowo spokojny i bezpieczny teren dla najmłodszych do zabawy, nauki i wypoczynku, tym bardziej, iż każda z grup wiekowych posiada własny plac zabaw. Na każdym placu znajduje się piaskownica oraz sprzęt sportowo-rekreacyjny, który  nieustannie jest modernizowany. Placówka posiada również gabinet logopedyczny oraz piękną salę dydaktyczno-gimnastyczną, gdzie organizowane są uroczystości i imprezy przedszkolne. Wyposażona jest ona również w kącik  muzyczny, teatralny i sprzęt do zajęć korekcyjno–kompensacyjnych. W sali znajduje się również tablica interaktywna, dzięki której nauka poprzez zabawę jest niezawodną formą aktywizacji wszystkich  procesów edukacyjnych. Programy multimedialne zawierają atrakcyjne, kolorowe zasoby pełne obrazów, dźwięków i animacji. Skupiają szereg profesjonalnych ćwiczeń. Zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną otwartą na potrzeby dziecka. Nowoczesne metody, sprawdzone formy pracy z dziećmi oparte na wypracowanej koncepcji pedagogicznej. Przedszkole nasze jest miejscem, gdzie dzieci mogą w pełni  przeżywać swoje radosne dzieciństwo i każdego dnia odkrywać swój nieskończony potencjał twórczy. Nasze przedszkolaki uczą się przede wszystkim przez zabawę, która jest najlepszą formą przekazywania dzieciom niezbędnych umiejętności.

 

Misja:


Przedszkole jest miejscem dobrych relacji międzyludzkich, w którym dziecko czerpie radość z zabawy i nauki. Każde dziecko w naszym przedszkolu czuje się kochane, akceptowane
i szczęśliwe.

 

Wizja:
 

Przedszkole jest otwarte na potrzeby indywidualne dzieci oraz potrzeby rodziców w zakresie opieki nad dziećmi, ich wychowania oraz edukacji. Przedszkole zapewnia warunki
do wszechstronnego rozwoju dzieci. Rozbudza zaciekawienie otaczającym je światem. Rozwija zdolności i zainteresowania dzieci. Inspiruje je do różnego rodzaju działań twórczych.

 

Oferujemy:

Uroczystości utrwalające zwyczaje regionalne, otwarte zajęcia dla rodziców i nauczycieli, różnego typu imprezy, warsztaty, spotkania z twórcami ludowymi, spacery i wycieczki (poznajemy zabytki, zwiedzamy muzea i skanseny), organizujemy konkursy, festyny, pikniki, naukę języka angielskiego, zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, logopedii, rytmiki oraz imprezy otwarte w ogrodzie przedszkolnym.

 

{"register":{"columns":[]}}