W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Żyjemy dłużej, jest więcej ślubów, Lenki i Antosie na topie

31.01.2018

baner statystyka 2017

Do końca grudnia 2017 r. Urząd Stanu Cywilnego w Kaczorach zarejestrował 82 noworodki. Dziewczynki, które w tym roku przyszły na świat otrzymywały od swoich rodziców imię Lena. Wśród chłopców najpopularniejszym imieniem okazał się Antoni. Pojawiło się także kilka rzadkich imion takich jak: Bryan, Jeremiasz, Natanael, Iwo, Sara, Aniela, Róża i Iga. Najwięcej noworodków pojawiło się w Kaczorach i Śmiłowie. Ogólnie dzieci przyszło na świat mniej niż rok wcześniej, ale nieznacznie. Przez cały 2016 r. w gminie Kaczory urodziło się 84 dzieci.

Żyjemy dłużej. Przed rokiem pożegnaliśmy 71 mieszkańców gminy. W roku 2017 odnotowano natomiast 48 zgonów. Najwięcej zmarło osób w Kaczorach (12 osób), Morzewie (7) i Równopolu (6), najmniej w Byszewicach (1), Jeziorkach (1), i Zelgniewie (1). Najstarszy mieszkaniec gminy, który odszedł w 2017 roku pochodził z Dziembowa i dożył 97 lat. Najmłodszy z kolei mieszkał w Rzadkowie i miał zaledwie 30 lat.

Z analizy danych statystycznych wynika, że coraz więcej par w naszej gminie decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Rok wcześniej małżeństwo zawarły 32 pary. W 2017 w USC w Kaczorach sporządzono 53 aktów małżeńskich. Najstarsza para, która stanęła na ślubnym kobiercu, liczyła w sumie 127 lat, najmłodsza – 46 lat. Ostatnia ciekawostka dotycząca ślubów, to największa różnica wieku pomiędzy żoną a mężem. W gminie Kaczory rekordową okazała się para z różnicą wieku 17 lat.

Na plus prezentują się również statystyki jubileuszy małżeńskich i rozwodów. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymało w mijającym roku 14 par (w 2016 r. – 11), 4 małżeństwa świętowały Diamentowe Gody (w 2016 r. – 2 ). Warto nadmienić, że w Kaczorach mieszkają jubilaci, którzy szczęśliwie przeżyli wspólnie 69 lat. W 2017 r. rozwiodło się 12 małżeństw, podczas gdy w roku ubiegłym aż 16.

Dokonując statystycznego podsumowania minionego roku warto odnieść się również do ogólnej liczby mieszkańców gminy, która na przestrzeni ostatnich lat wykazuje tendencję wzrostową. Jednak w 2017 r. w porównaniu do 2016 ten wzrost był prawie niezauważalny. Należy podkreślić, że mimo spadku urodzeń w 2017 r. gmina Kaczory nadal może pochwalić się dodatnim przyrostem naturalnym.

{"register":{"columns":[]}}