W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmiany na posterunku w Kaczorach

08.08.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Gmina Kaczory od 6 lutego ma nowego szefa Posterunku Policji w Kaczorach. Jest nim asp. Adam Stępniewski. Dotychczasowy kierownik posterunku asp. Piotr Jankowski został przeniesiony na stanowisko równorzędne do jednostki w Ujściu. O zmianach zadecydowała komendant Powiatowej Komendy Policji w Pile, podinsp. Beata Różniak – Krzeszewska.

Nowy szef posterunku, asp. Adam Stępniewski mieszka w Dziembowie (gm. Kaczory). Funkcjonariuszem Posterunku Policji w Kaczorach jest już dobrych parę lat. Zanim powierzono mu kierownictwo nad jednostką, przez trzynaście lat pełnił funkcję dzielnicowego. W skład regionu jaki obsługiwał wchodziły wioski: Zelgniewo, Śmiłowo, Brodna, Jeziorki oraz część Kaczor (lewa strona ul. Chodzieskiej, Dziembowskiej i Śmiłowskiej). Asp. Stępniewski przyznaje, że choć praca na poprzednim stanowisku sprawiła mu mnóstwo satysfakcji i dużo go nauczyła, z awansu bardzo się cieszy. Twierdzi, że podoła nowym obowiązkom, bo zadania na stanowisku kierowniczym są mu znane od dawna – w przeszłości wielokrotnie obejmował zastępstwo kierownika. Pytany o wizję pracy na objętym stanowisku odpowiada:

  • Będę kontynuował to wszystko co zapoczątkował Piotr Jankowski. Duży nacisk położę na utrzymanie bezpieczeństwa w gminie, zmniejszenie przestępczości, szczególnie kradzieży i włamań. Zamierzam systematycznie organizować pogadanki z mieszkańcami gminy, uczniami szkół na temat sposobów zabezpieczania się przed kradzieżą. W dalszej kolejności skupię się na ograniczeniu zachowań niekulturalnych wśród młodzieży. Zależeć będzie mi również na utrzymaniu dobrej współpracy z samorządem oraz dyrektorami szkół i przedszkoli.

Obecnie, po odejściu asp. Piotra Jankowskiego, załogę jednostki w Kaczorach tworzy trzech policjantów: kierownik – asp. Adam Stępniewski i dwóch dzielnicowych: sierż. szt. Janusz Śliwiński i st. sierż. Rafał Gruszczyński. Na etacie zatrudniona jest jeszcze jedna policjantka, ale obecnie przebywa ona na kursie podstawowym w Szkole Policji w Pile.

{"register":{"columns":[]}}