W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złoty Jubileusz istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Dziembowie

14.07.2014

Złoty Jubileusz istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Dziembowie

Każdy jubileusz jest ważnym świętem i wydarzeniem. Okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenia nowych celów oraz zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień i przemyśleń…
W sobotnie popołudnie 12 lipca 2014 roku, w wiejskiej sali w Dziembowie rozlegało się gromkie Sto lat, a to wszystko dzięki wspaniałemu wydarzeniu jakim był Złoty Jubileusz istnienia Koła  Gospodyń Wiejskich w Dziembowie. Uroczystość ta zgromadziła prawie wszystkie członkinie KGW, które przybyły na swe święto z rodzinami jak również przybyło grono zacnych zaproszonych gości.  W ten wyjątkowy dzień zaszczycił swoją obecnością Wójt gminy Kaczory Pan Brunon Wolski, a wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Sołtys Jan Kieruj wraz z radą sołecką, Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej czy też dyrektor Publicznego Przedszkola.

Obchody 50-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Dziembowie rozpoczęła od powitania wszystkich przybyłych gości, Przewodnicząca KGW Renta Bąkowska następnie w krótki lecz interesujący sposób przedstawiła 50-cio letnią historię działalności Koła. Dziś Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie jest dużą organizacją skupiającą około 50 kobiet. Panie są w różnym wieku, czynne zawodowo i emerytki, ale bez względu na to są młode duchem, aktywne i twórcze. Chętnie biorą udział w organizowanych spotkaniach, wyjazdach wykazując tym samym zadowolenie ze swego udziału w życiu społeczności wiejskiej. Panie prowadzą aktywną działalność nie tylko na rzecz mieszkańców Dziembowa ale również reprezentują wioskę na tle Gminy. Przewodnicząca dziękowała wszystkim swoim koleżankom – członkiniom, za pomoc w działalności Koła oraz złożyła podziękowania osobom, które wspomagają działalność Koła  i na stałe współpracują z nim.

W następnej części uroczystych obchodów Wójt Gminy Brunon Wolski z okazji 50-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Dziembowie złożył na ręce Pani Przewodniczącej najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy szczerej wdzięczności dla zaangażowania Pań w upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi oraz wręczył okolicznościowy puchar i kwiaty. Życzę zdrowia oraz pomyślności, a praca społeczna na rzecz drugich niech dostarcza Wam wiele satysfakcji wyrażonych wdzięcznością całej społeczności Dziembowa — mówił wójt, życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Na tak wzniosłej uroczystości nie zapomniano o torcie, przy którym odśpiewano gromkie Sto lat dla obecnego Zarządu. W międzyczasie można było obejrzeć wystawę zdjęć z 50-cio letniej działalności Koła oraz wystawiona była również pisana Kronika Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystym obchodom nadano bogatą oprawę, a wśród licznie zgromadzonych Pań i zaproszonych gości panowała wspaniała atmosfera. Uroczystość była doskonałą okazją do promowania działalności organizacji i do motywacji nowych pokoleń kobiet do kontynuowania pracy społecznej w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Kaczory. Sobotnia uroczystość w towarzystwie rodzin, przyjaciół i zaproszonych gości niosła z sobą radość ze wspólnego biesiadowania.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje Panu wójtowi Brunonowi Wolskiemu oraz Zakładom Mięsnym Henryka Stokłosy za pomoc finansową w organizacji pięknego Jubileuszu KGW w Dziembowie.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}