W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złote pary otrzymały medale

17.12.2014

Złote pary otrzymały medale

Poznali się, zakochali w sobie, a swoją wzajemną miłość przypieczętowali zawarciem związku małżeńskiego. Dziś są przykładem, że można przetrwać wszelkie kryzysy i przeżyć w zgodnym, pełnym miłości związku małżeńskim pięćdziesiąt lat. Złote gody w gminie Kaczory świętowało w bieżącym tygodniu pięć par małżeńskich.

Uroczystość miała miejsce 16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Spotkały się tam pary małżeńskie z 50-letnim stażem, by wziąć udział w uroczystych obchodach złotych godów. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dostojnych jubilatów udekorował wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i wiceprzewodniczący Rady Gminy Ryszard Grzelak.

– Drodzy Państwo, już 50 lat dzielicie wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Wasze 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol miłości i wierności małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób – zwróciła się do jubilatów prowadząc uroczystość Jadwiga Wojnicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach.

Wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie skierował do jubilatów również wójt gminy Brunon Wolski, który składając gratulacje, życzył jubilatom dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Wśród udekorowanych par podczas wtorkowej uroczystości znaleźli się: Krystyna i Jan Politowscy, Janina i Kazimierz Martenkowie, Zofia i Jan Wachowiakowie.

Z ważnych przyczyn w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Irena i Edward Gryczkowie oraz Ingeborga i Edmund Nowakowie. Z tymi parami wójt gminy Brunon Wolski i kierownik USC Jadwiga Wojnicka spotkali się w innym terminie. Wszyscy jubilaci otrzymali oprócz medali kwiaty oraz okolicznościowy dyplom z życzeniami.

Państwo Zofia i Jan Wachowiakowie zam. w Prawomyślu – związek małżeński zawarli 8 kwietnia 1964 roku w miejscowości Żalno (USC Kęsowo). Pan Wachowiak mieszka w Prawomyślu od urodzenia, natomiast Pani Wachowiakowa przyprowadziła się do męża po zawarciu małżeństwa. Wychowali 3 dzieci i mają 5 wnucząt.

Państwo Irena i Edward Gryczkowie zam. w Dziembówku – ślubowali 4 września 1964 roku w Kaczorach. Wychowali 2 dzieci.

Państwo Krystyna i Jan Politowscy zam. w Dziembówku – na ślubnym kobiercu stanęli 12 listopada 1964 roku w Kaczorach. Mieszkają razem w Dziembówku od 1964 roku. Wychowali 3 dzieci, maja 6 wnucząt i 1 prawnuka.

Państwo Janina i Kazimierz Martenkowie zam. w Dziembowie – związek małżeński zawarli 23 grudnia 1964 roku w Kaczorach. Mieszkają w Dziembowie od urodzenia. Wychowali 3 dzieci, maja 8 wnucząt i 1 prawnuka.

Państwo Ingeborga i Edmund Nowakowie zam. w Śmiłowie – sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 11 września 1964 roku w Kaczorach. W Śmiłowie mieszkają od 1952 roku. Wychowali 2 dzieci, mają 7 wnucząt i 3 prawnucząt.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}