W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złote i Diamentowe Gody

20.06.2016

Złote i Diamentowe Gody

Aby małżeństwo było udane i trwało przez długie lata, małżonkowie muszą codziennie pielęgnować swoją miłość oraz okazywać sobie wzajemny szacunek, wsparcie i zrozumienie. Z pewnością ta receptura na długoletnie, zgodne małżeństwo znana jest parom, które w miniony czwartek, 16 czerwca, spotkały się w sali Wiejskiego Domu Kultury w Morzewie, by uczcić jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilatów tradycyjnie powitała Jadwiga Wojnicka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego: – Drodzy Państwo, już 50 lat dzielicie wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Wasze 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol miłości i wierności małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób.

Następnie wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie skierował do jubilatów Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory, który składając gratulacje, życzył jubilatom dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Włodarz gminy w asyście Stefana Kowala – przewodniczącego Rady Gminy Kaczory, i Jadwigi Wojnickiej – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego dokonał uroczystej dekoracji złotych par.

W gronie szczęśliwych małżonków, którym wręczono pamiątkowe medale, listy gratulacyjne i kwiaty znaleźli się państwo: Anna i Zdzisław Cysarzowie z Zelgniewa, Gertruda i Günther Hinzowie ze Śmiłowa, Maria i Brunon Borzyczkowscy z Kaczor, Helena i Stanisław Grzelakowie z Kaczor, Irena i Edmund Milachowscy z Morzewa oraz Teresa i Bronisław Mostallerowie z Dziembowa

Na czwartkowej uroczystości nie zabrakło okolicznościowego tortu i szampana, przy których odśpiewano na cześć jubilatów tradycyjne „sto lat”. Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu zespołu wokalnego „Sonata”.

7 lutego jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili także państwo Teresa i Jerzy Mikoszowie ze Śmiłowa. Jubilatów tradycyjnie odwiedził wójt gminy Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz Jadwiga Wojnicka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach. Podczas okolicznościowego spotkania państwo Mikoszowie zostali uhonorowani odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta PR. Otrzymali także listy gratulacyjne i okolicznościowe kwiaty. Jubilatom nie szczędzono ciepłych słów i serdecznych życzeń.

A oto krótka prezentacja naszych jubilatów:

Państwo Maria i Brunon Borzyczkowscy zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 15 stycznia 1966 roku w Kaczorach. Państwo Borzyczkowscy wychowali 3 dzieci, mają 4 wnucząt.

Państwo Gertruda i Günther Hinzowie zam. w Śmiłowie, związek małżeński zawarli dnia 29 stycznia 1966 roku w Kaczorach. Państwo Hinzowie wychowali 2 dzieci, mają 4 wnucząt i 2 prawnuków.

Państwo Teresa i Jerzy Mikoszowie zam. w Śmiłowie związek małżeński zawarli dnia 5 lutego 1966 roku w Kaczorach. Państwo Mikoszowie wychowali 1 syna i mają 2 wnucząt.

Państwo Irena i Edmund Milachowscy zam. w Morzewie, związek małżeński zawarli dnia 30 kwietnia 1966 roku w Kaczorach. Państwo Milachowscy wychowali 3 dzieci i mają 3 wnucząt.

Państwo Anna I Zdzisław Cysarzowie zam. w Zelgniewie, związek małżeński zawarli dnia 11 czerwca 1966 roku w Kaczorach. Państwo Cysarzowie wychowali 5 dzieci, mają 12 wnucząt i 1 prawnuka.

Państwo Teresa i Bronisław Mostallerowie zam. w Dziembowie, związek małżeński zawarli dnia 18 czerwca 1966 roku w Kaczorach. Państwo Mostallerowie wychowali 8 dzieci, mają 13 wnucząt i 1 prawnuka,

oraz Diamentowe Gody obchodzili;

Państwo Helena i Stanisław Grzelakowie zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli 19 czerwca 1956 roku w Kaczorach. Państwo Grzelakowie wychowali 3 dzieci, mają 5 wnucząt i 3 prawnucząt.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}