W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złote Gody

31.12.2015

Złote Gody

18 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale za pięćdziesiąt lat wspólnego pożycia otrzymały cztery pary małżeńskie z terenu gminy Kaczory.

Jubilatów tradycyjnie powitała Jadwiga Wojnicka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego: – Drodzy Państwo, już 50 lat dzielicie wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Wasze 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol miłości i wierności małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób.

Następnie wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie skierował do jubilatów Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory, który składając gratulacje, życzył jubilatom dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Włodarz gminy w asyście Stefana Kowala – przewodniczącego Rady Gminy Kaczory, Jadwigi Wojnickiej – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i jej zastępcy Józefa Kowalskiego dokonał uroczystej dekoracji złotych par.

W gronie szczęśliwych małżonków, którym wręczono pamiątkowe medale, listy gratulacyjne i kwiaty znaleźli się państwo: Elżbieta i Arnold Röhlowie ze Śmiłowa, Brygida i Zygmunt Kinowie z Kaczor, Bernadeta i Kazimierz Kupichowie z Krzewiny oraz Małgorzata i Franciszek Kozłowscy z Kaczor.

Na piątkowej uroczystości nie zabrakło okolicznościowego tortu i szampana, przy których odśpiewano na cześć jubilatów tradycyjne „sto lat” . Całość wydarzenia dopełnił koncert w wykonaniu zespołu wokalnego „Sonata”.

Parę tygodni wcześniej pięćdziesiąt lat pożycia małżeńskiego uczcili państwo Bogumiła i Ryszard Grzelakowie z Dziembówka. Przedstawiciele samorządu odwiedzili dostojnych jubilatów 7 listopada. Podczas okolicznościowego spotkania państwo Grzelakowie zostali uhonorowani odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta PR. Otrzymali także listy gratulacyjne i okolicznościowe kwiaty. Jubilatom nie szczędzono ciepłych słów i serdecznych życzeń.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}