W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złote gody

08.08.2011

W piątek 22 lipca 2011 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się uroczystość uhonorowania par małżeńskich z terenu gminy Kaczory medalem nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej za długoletnie pożycie małżeńskie.

W imieniu Prezydenta medale wręczył wójt Brunon Wolski wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem. Pół wieku przeżyli ze sobą : Państwo Anna i Stanisław Bratkowscy zam. w Kaczorach. Związek małżeński zawarli 16 stycznia 1961 roku w Krajence. W Kaczorach mieszkają od 1991 roku, wcześniej mieszkali w Rzęszkowie k. Wyrzyska. Wychowali 4 dzieci i doczekali się 6 wnucząt i jedną prawnuczkę. Sakramentalne „tak” powiedzieli sobie także Państwo Janina i Józef Grembowscy zam w Rzadkowie, którzy związek małżeński zawarli 1 kwietnia 1961 roku w Kaczorach. Państwo Grembowscy mieszkają w Rzadkowie od 1961 roku, wychowali 4 dzieci i maja 10 wnucząt i 3 prawnucząt. W ich ślad poszli Państwo Felicja i Józef Jasterowie zam. w Kaczorach. Zwiazek małżeński zawarli 19 kwietnia 1961 roku w Kaczorach. Państwo Jasterowie mieszkają w Kaczorach od 1980 roku. Razem wychowali 2 córki i mają jedną wnuczkę. Pięćdziesiąt lat temu na ślubnym kobiercu stanęli Państwo Genowefa i Eugeniusz Fonferkowie zam. w Kaczorach którzy związek małżeński zawarli 20 maja 1961roku w Kaczorach. Od 1992 roku mieszkają w Kaczorach, a wcześniej od urodzenia w Równopolu. Razem wychowali 3 dzieci i mają 5 wnucząt..

Oprócz tych czterech par, znalazła się para, która obchodziła Diamentowe Gody. Państwo Benedykta i Alfons Zenelowie zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli 31 marca 1951 roku. W Kaczorach mieszkają od 1974 roku. Razem wychowali 7 dzieci i doczekali się 11 wnuków i 4 prawnuków

W uroczystości oprócz jubilatów udział wzięły rodziny, władze gminy oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach; kierownik Jadwiga Wojnicka oraz z-ca kierownika Józef Kowalski. Małżonkowie otrzymali okolicznościowe kwiaty i listy gratulacyjne. Jubilaci usłyszeli mnóstwo ciepłych słów i najlepsze życzenia na dalsze długie lata oraz, że doczekali tak wspaniałego wyróżnienia jakim jest odznaczenie Prezydenta RP. Po części oficjalnej na wszystkich czekał pyszny tort i lampka szampana. Nie zabrakło oficjalnego „sto-lat”.

{"register":{"columns":[]}}