W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Złote gody

28.06.2017

Złote gody

 

Dnia 21 czerwca 2017 roku w sali wiejskiej w Rzadkowie odbyła się doniosła uroczystość wręczenia medali Jubilatom, którzy obchodzili piękny Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego, byli również zaproszeni Państwo Maria i Bronisław Kubaczykowie zam. w Kaczorach, którzy obchodzili 60– lecie pożycia małżeńskiego, jednak ze względów zdrowotnych nie mogli przybyć na uroczystość. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach powitała Dostojnych Jubilatów i zaproszonych gości. Tego bowiem dnia Wójt Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski i V-ce Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Grzelak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jadwiga Wojnicka i z-ca kierownika Pan Józef Kowalski wręczyli pamiątkowe dokumenty i piękne wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetniły swoim pięknym występem i śpiewem dzieci z Publicznego Przedszkola w Rzadkowie.

Wójt Gminy Kaczory dokonał aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, oznaczeni zostali;

Państwo Barbara i Ludwik Łapaczyńscy zam. w Kaczorach,, związek małżeński zawarli dnia 23 października 1966 roku w Wysokiej. Państwo Łapaczyńscy wychowali 2 dzieci i mają 6 wnucząt. Oboje Państwo mówią, że wewnętrzny spokój i cierpliwość oraz wzajemne wsparcie w trudnościach jest sukcesem udanego małżeństwa.

W Kaczorach mieszkają 18 lat a wcześniej mieszkali w Bądeczu.

Państwo Zofia I Kazimierz Braunowie zam. w Morzewie, związek małżeński zawarli dnia 03 września 1966 roku w Kaczorach. Państwo Braunowie wychowali 2 dzieci, mają 1 wnuka. W Morzewie mieszkają od urodzenia. Bardzo lubią pracować w swoim ogródku i cieszą się efektami swojej pracy.

Państwo Eugeniusz i Krystyna Wójcikowie zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 19 listopada 1966 roku w Buku. W Kaczorach mieszkają od stycznia 1967 roku..

Państwo Wójcikowie wychowali 2 dzieci, mają 6 wnucząt. Wnuczka Państwa Wójcików Michalinka wykonała piękny taniec dla wszystkich i została nagrodzona gromkimi brawami.

Państwo Jerzy i Maria Maciejewscy zam. w Rzadkowie, związek małżeński zawarli dnia 13 grudnia 1966 roku w Miasteczku Krajeńskim. Pani Maciejewska mieszka w Rzadkowie od urodzenia a razem mieszkają od 1966 roku. Państwo Maciejewscy wychowali 2 dzieci i mają 4 wnucząt. Pan Maciejewski jest tzw. „złotą rączką” potrafi zrobić bardzo dużo , ostatnio pracował przy budowie figurki w Rzadkowie. Udany związek zależy od samych małżonków, gdzie najważniejsza jest wiara, miłość i wzajemna wyrozumiałość, powiedziała Pani Maciejewska.

Państwo Halina i Jan Lachowie zam. w Brodnej, związek małżeński zawarli dnia 02 kwietnia 1967 roku w Kaczorach. Obydwoje są mieszkańcami naszej gminy od urodzenia . Państwo Lachowie wychowali 7 dzieci, mają 9 wnuków i 3 prawnucząt.

Pani Lachowa powiedziała, że w małżeństwie są radości oraz różne problemy, jednak najważniejsza jest umiejętność przebaczania. Pan Jan cały czas coś robi to u siebie to u sąsiadów, śmiejąc się mówi, że praca uszlachetnia człowieka i trudno bez niej żyć.

Państwo Arleta i Edward Łopińscy zam. w Dziembowie, związek małżeński zawarli dnia 30 kwietnia 1967 roku w Kaczorach. Pani Łopińska mieszka w Dziembowie od urodzenia a razem mieszkają od 1967 roku.. Państwo Łopińscy wychowali 2 dzieci, mają 5 wnucząt.

Pan Łopiński z wielką pasją zajmował się również pszczelarstwem, a małżonka udziela się cały czas w Kole Gospodyń Wiejskich.

Państwo Grażyna i Edwin Krygerowie zam. w Równopolu, związek małżeński zawarli dnia 01 maja 1967 roku w Kaczorach. Oboje Państwo od urodzenia mieszkają w Równopolu.

Pasją Pana Edwina jest wędkowanie, natomiast małżonka uwielbia swój piękny ogródek kwiatowy. Udany związek zależy od samych małżonków, gdzie najważniejsza jest wiara, miłość i wzajemna wyrozumiałość śmiejąc się mówią małżonkowie.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Kaczory podkreślił, że Jubilaci pomimo trudności jakie musieli pokonywać, dzielili się również radościami i szczęśliwie doczekali 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Wójt Gminy składając gratulacje, życzył dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Wszyscy Jubilaci są aktywni do dnia dzisiejszego, radośni i pełni optymizmu, interesują się problemami swojej gminy oraz są wzorem i wsparciem dla swoich rodzin. To spotkanie było również okazją do wspomnień oraz dzieleniem się swoimi doświadczeniami i mądrościami życiowymi.

Dziękujemy Wam Drodzy Jubilaci za dobro, życzliwość i za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką jest gmina Kaczory.

Szanowni Jubilaci, składamy Wam wyrazy uznania za tak długie i zgodne pożycie małżeńskie oraz życzymy jeszcze długich lat trwania Waszego związku.

Kierownik USC
Jadwiga Wojnicka

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}