W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zimowych atrakcji moc

08.02.2013

Zimowych atrakcji moc

W gminie Kaczory przyjęło się już na stałe, że w okresie letnim dzieciom wakacje organizuje samorząd gminny, w okresie zimowym zaś inicjatywę przejmują rady sołeckie, szkoły, przedszkola, Gminny Ośrodek Kultury, kluby sportowe, jednostki OSP, koła gospodyń wiejskich i radni miejscowego samorządu. W tym roku był bardzo podobnie. Organizatorzy tegorocznych ferii w pełni wywiązali się ze swojej animatorskiej roli. Programy były bogate i bardzo ciekawe. Przez cały okres ferii sale Wiejskich Domów Kultury były pełniutkie, a dzieci uśmiechnięte i radosne. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że tegoroczna oferta przypadła dzieciom do gustu.

Praktycznie o każdej porze dnia dzieci miały coś do wyboru. Do południa zazwyczaj zajęcia organizowały szkoły i przedszkola. W Dziembowie na przykład były to zajęcia plastyczne i manualne, w Morzewie i Śmiłowie dodatkowo – zajęcia teatralne, komputerowe, sportowe. Dużo frajdy sprawiły najmłodszym także spotkania z filmem i baśnią. W godzinach popołudniowych dzieci miały możliwość skorzystania z oferty Wiejskich Domów Kultury. W niektórych miejscowościach takich jak: Dziembówko, Rzadkowo, Brodna i Morzewo sale wiejskie otwarte były w stałych godzinach. Tam gdzie takie godziny nie były wyznaczone, chętni korzystali z gier, będących na wyposażeniu Wiejskich Domów Kultury, po wcześniejszym uzgodnieniu z sołtysem wsi. Na wiejskich sala dzieci mogły skorzystać z gier stolikowych i stołów do gry w piłkarzyki i tenisa stołowego. Na młodszych dzieci czekały układanki, kredki, kolorowani i inne artykuły papiernicze, umożliwiające tworzenie prawdziwych dzieł sztuki. W Rzadkowie i Dziembówku młodszym dzieciom w animacji czasu wolnego pomagały animatorki: Magdalena Młynarczyk i Barbara Kubiak. Na życzenie dzieci i młodzieży w wielu miejscowościach zorganizowano atrakcje dodatkowe. Ferie rozpoczęły bale karnawałowe zainicjowane przez szkoły i rady rodziców. Na sportowo spędzono czas w Rzadkowie, Śmiłowie, Morzewie i Zelgniewie. W Rzadkowie Morzewie i Śmiłowie zaproponowano dzieciom i młodzieży turnieje tenisa stołowego. W Zelgniewie podsumowano wakacje udziałem w Zimowej Olimpiadzie. Na ognisko z pieczonymi kiełbaskami w zimowej scenerii zaproszono dzieci i młodzież w Dziembówku i Rzadkowie, a na zimowy kulig w Morzewie, Zelgniewie i dwukrotnie w Dziembówku. Ferie wielu miejscowościach zakończyły dyskoteki.

Wiele działo się również w Kaczorach. W programie feryjnym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury znalazły się m.in. zabawy ze sztuką, konkurs plastyczny „Ferie na wesoło” oraz karaoke, podczas którego dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności wokalne. W drugim tygodniu zorganizowano gminny turniej szachowy oraz tenisa stołowego. Codziennie przez cały okres ferii dzieci miały dodatkowo do dyspozycji gry stolikowe, tenis stołowy oraz konsolę gier komputerowych xbox, która w tym roku cieszyła się największym zainteresowaniem.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}