W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakup defibrylatora przed Nadleśnictwo Kaczory

15.01.2021

Nadleśnictwo Kaczory od stycznia jest posiadaczem defibrylatora AED. To dobra wiadomość dla pracowników nadleśnictwa oraz lokalnej społeczności. To krok dla zwiększenia bezpieczeństwa dla zdrowia i życia. Niezwykle pomocne urządzenie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Ta niewielka skrzyneczka użyta w krótkim czasie, realnie zwiększa szansę na przeżycie takiej osoby. Jest to mały komputer z elektrodami, który sam wydaje komunikaty. Po podłączeniu elektrod ocenia rytm serca i jest w stanie znacząco pomóc świadkowi zdarzenia w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej. Urządzenie jest w stanie stwierdzić, czy wstrząs jest wymagany. Gdy poszkodowany nie ma migotania komór ani częstoskurczu komorowego bez tętna, z elektrod nie popłynie prąd. Natomiast jeśli defibrylacja jest konieczna wówczas kieruje impuls elektryczny za pomocą elektrod i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca.

Użycie defibrylatora jest dziecinnie proste i może być używane z powodzeniem przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego czyli zwykłych ludzi, wszędzie tam gdzie zajdzie nagła potrzeba np.: na przystanku, w szkole, na basenie, w galerii handlowej czy w biurze.

W Polsce istnieje program „Ratuj z sercem” zwany też Mapą AED, którego celem jest odnalezienie istniejących w Polsce defibrylatorów i umieszczenie ich na jednej mapie. W łatwy sposób można sprawdzić gdzie się znajdują takie urządzenia w okolicy.

Zakupiony defibrylator umieszczony jest w siedzibie Nadleśnictwa przy wejściu głównym. Dostępny będzie w godzinach pracy urzędu. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie konieczności jego użycia.

tekst: Małgorzata Dębna

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}