W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zabezpieczenie, udostępnienie i optymalizacja stanu MPN na Wzgórzach Morzewskich – miejsca hitlerowskiej zbrodni z 1939 r.

04.12.2018

Zabezpieczenie, udostępnienie i optymalizacja stanu MPN

Logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gmina Kaczory zakończyła realizację zadania pn. „Zabezpieczenie, udostępnienie i optymalizacja stanu MPN na Wzgórzach Morzewskich – miejsca hitlerowskiej zbrodni z 1939 r.” realizowanego w ramach programu „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”, które w kwocie 168 tys. zł dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach zadania oczyszczono i zabezpieczono pomnik oraz uzupełniono brakujące płytki klinkierowe i spoiny. Wymurowano dodatkowe murki klinkierowe, uzupełniono spoiny i oczyszczono murki przy pomniku. Teren wokół pomnika wyłożono kostkę brukową. Z postumentu przy pomniku zdemontowano okładziny lastrykowe, które zastąpiono płytami granitowymi. Odnowiono także żeliwny znicz. Wokół pomnika zamontowano zakupione  ławki żeliwne. Schody prowadzące na wzgórze oczyszczono i uzupełniono zdemontowane płytki chodnikowe płytami betonowymi. Po oczyszczeniu  schody wyłożono okładzinami z kamieni sztucznych. Na całej długości schodów zamontowano poręcze. U podnóża wejścia do Miejsca Pamięci Narodowej ustawiono tablicę z nazwiskami poległych w dniu 7.11.1939 r. Teren wokół MPN został wyrównany i uporządkowany.

Koszt całego zadania wyniósł ponad 311 tys. zł.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}