W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z życzeniami u strażaków

15.03.2013

Z życzeniami u strażaków

Pierwsze dni maja są ważne nie tylko ze względu na Święta Narodowe, o których pamiętają Polacy. Początek maja, to także święto strażaków, o których pamiętają przedszkolaki z Zelgniewa. Nasza miejscowość posiada remizę strażacką, w której działa Ochotnicza Straż Pożarna, postanowiliśmy więc ją zwiedzić. Po długim weekendzie zabraliśmy się z zapałem do pracy, by przygotować dla naszych dzielnych strażaków niespodzianki. Dzieci narysowały portrety strażaków i składały laurki – origami. W sali zabaw pojawił się nowy kącik do zabawy – „remiza”. W środę wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do remizy strażackiej. Przedszkolaki w trakcie bezpośredniej obserwacji poznały pracę strażaków, o której ciekawie opowiadał pan Leon Szewczyk. Dzieci pod czujnym okiem swych opiekunów mogły zwiedzić remizę. Największą ciekawość wzbudził okazały samochód strażacki z wyposażeniem: armatką wodną, wężami, drabiną i pompą powierzchniową. Ogromne zaciekawienie sprzętem przejawiali nie tylko chłopcy, także dziewczynki z ciekawością obserwowały i słuchały opowiadania przewodnika.

Przez krótką chwilę mogliśmy posłuchać sygnału syreny alarmowej, by zrozumieć, dlaczego tak głośno wyje. Dzieciom ogromnie spodobała się praca strażaka, więc podczas naszej wycieczki niemal wszyscy zadeklarowali, że w przyszłości zostaną strażakami.

Marzenna Malińska

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}