W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z wizytą w gminie Wabern

07.06.2017

Z wizytą w gminie Wabern

W dniach 24-26 maja 2017 r. przedstawiciele samorządu gminy Kaczory przebywali w partnerskiej gminie Wabern. Okazją do odwiedzin była rocznica 1200-lecia miejscowości Wabern, która w tych dniach była bardzo uroczyście obchodzona przez mieszkańców tej gminy.

Do Wabern nasza delegacja dotarła 24 maja w godzinach popołudniowych. W sali narad w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie powitalne z udziałem władz i pracowników gminy Wabern. Burmistrz Claus Steinmetz i wójt Brunon Wolski podsumowali dotychczasową współpracę i podkreślili potrzebę dalszych wspólnych spotkań. Nasza delegacja zapoznana została ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy w Wabern i zakresem kompetencji pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy. Wieczorem odbyła się uroczysta akademia z okazji 1200-lecia Wabern, z udziałem okolicznych mieszkańców, przedstawicieli gminy Kaczory i wielu zaproszonych gości. Uroczystość miała bogatą oprawę artystyczną, w całości przygotowaną przez mieszkańców gminy Wabern. Podczas akademii wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal złożyli okolicznościowe życzenia i gratulacje oraz wręczyli władzom samorządowym gminy pamiątkową statuetkę kaczora z brązu. Podczas okolicznościowych przemówień jeden z polityków z Hestii docenił dążenie naszego samorządu do wzmacniania przyjaznych kontaktów z gminą Wabern i wyraził swoje zadowolenie z uczestnictwa przedstawicieli naszej gminy w obchodach 1200-lecia Wabern.

W drugim dniu wizyty nasza delegacja wzięła udział w mszy protestanckiej oraz plenerowym pikniku rodzinnym, które zorganizowane zostały w ramach obchodów jubileuszu. Po południu delegacja zaproszona została na pieszą wycieczkę po Wabern, podczas której burmistrz Claus Steinmetz pokazał najważniejsze obiekty i inwestycje zrealizowane w ostatnim czasie. Wśród zaprezentowanych obiektów były m.in. drewniane figurki nawiązujące do historii Wabern, ufundowane z okazji 1200-lecia, zabytkowy pałac myśliwski, w którym obecnie mieści się ośrodek dla młodzieży z problemami, dom opieki dla seniorów, zakład pracy aktywizujący osoby niepełnosprawne oraz dworzec kolejowy, który został w ostatnim czasie wyremontowany przez miejscowe władze samorządowe. Podczas wieczornego spotkania integracyjnego wójt gminy Kaczory Brunon Wolski zaprosił delegację Wabern na uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach we wrześniu br.

W ostatnim dniu wizyty delegacja z Kaczor zwiedziła zabytkową miejscowość Flitzlar oraz Park Wilhelmshöhe w Kassel z zespołem fontann i kaskad oraz pomnikiem Herkulesa.

Kolejna wizyta przedstawicieli naszej gminy w Wabern pozwoliła lepiej poznać historię, sposób pracy i funkcjonowania administracji tej gminy, była okazją do wymiany doświadczeń na szczeblu samorządowym i wzmocnienia więzi społecznych między naszymi gminami.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}