W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13.01.2015

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mieszkańcy gminy Kaczory po raz kolejny włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się zebrać 7598,36 zł.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. W gminie Kaczory kwestowało na ten cel 22 wolontariuszy: Kinga Kledzik i Weronika Skowrońska z Dziembowa, Weronika Popowska, Zuzanna Kupich i Dominika Maślanka z Morzewa, Natalia Maćkowiak z Krzewiny, Natalia Witoś, Anna Oziabło i Angelika Miszkurka ze Śmiłowa, Julia Żurek i Kinga Kubiak z Jeziorek, Aniela Koc z Piły, Zuzanna Pszczółka i Michał Kusz z Zelgniewa, Klaudia Milachowska z Brodnej, Sandra Wiktorska z Równopola oraz Zofia Borowczyk, Martyna Kryger, Wiktoria Wojnar, Kinga Kozera, Zofia Plata i Dominika Wachowiak z Kaczor.

O godz. 1500 na sali GOK w Kaczorach odbyły się jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Kaczor, które przygotowała pani Aldona Makowiecka oraz licytacja orkiestrowych gadżetów. W tym roku oprócz przedmiotów przysłanych z Warszawy zlicytowano również bilety na przejazd kolejką w Białośliwiu ufundowane przez Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa.

W godzinach wieczornych komisja podliczająca uzbierane pieniądze p. Jolanta Maślanka, p. Alicja Przewoźniak, p. Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze, podała pierwszy nieoficjalny komunikat, iż w tym roku mieszkańcy gminy Kaczory przekazali na rzecz WOŚP kwotę 7598,36 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w sprawnym przebiegu kwesty, a szczególnie p. Elżbiecie Kozak, dyr. SP Dziembowo, p. Jolancie Pranke, dyr. SP Morzewo, p. Wiolecie Janowskiej, nauczycielce SP Śmiłowo, p. Renacie Kononowicz, nauczycielce SP Morzewo, policjantom z Kaczor na czele z kierownikiem posterunku asp. szt. Adamem Stępniewskim, rodzicom oraz wszystkim, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym wolontariuszom oraz aby dzień ten, mimo pochmurnej aury, był ciepły i pogodny.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}