W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XVII Wielka Gala Jeździecka w Dziembówku

23.08.2018

Wielka Gala Jeździecka

W niedzielę, 19 sierpnia odbyła się XVII-ta już Wielka Gala Jeździecka w Skokach przez Przeszkody będąca jednocześnie XVI Memoriałem im. Szymona Usowicza. Na parkurze w Dziembówku zmierzyli się najznamienitsi jeźdźcy z wielu zakątków Polski.

Wielka gala jeździecka

W ramach zawodów rozegrane zostało 6 konkursów. Pierwszy, klasy „LL” o Puchar Starosty Powiatu Pilskiego zwyciężyła 15-letnia Oliwia Jach na Kresce, która reprezentowała KJ Sokół Damasławek. Drugie miejsce na podium zajęła Julia Krupińska na Lantanie reprezentująca KJ Koronę Wałcz, trzecie miejsce zajęła natomiast Aleksandra Szypryt na Omarze reprezentantka  KJ Leśna Podkowa Rychlik.

Kolejny konkurs klasy „L” rozegrał się o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko. Tym razem na podium stanęli kolejno Jonasz Radowski na Colorado (miejsce I), Łukasz Brzóska na Big Benie (miejsce II) i Julia Szymańska na Imarze (miejsce III).

Konkurs  klasy  „P”-  konkurs zwykły o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory zwyciężył Łukasz Brzóska na Carjonkerze, drugi był Artem Abaimow na Urmeli, a trzeci Klaudiusz Jach na Black Jacku.

Wielka gala jeździecka

W niesamowicie widowiskowym konkursie Toyota i Koń najlepiej poradziła sobie para Łukasz Stokłosa – Klaudiusz Jach, niewielkie straty odnotowali Tomasz Stokłosa i Wojciech Dahlke, trzecie miejsce zajęła para Henryk Stokłosa – Łukasz Brzóska. Poza podium kolejno uklasyfikowały się pary: poseł Grzegorz Piechowiak – Joanna Krzyżostaniak, starosta Eligiusz Komarowski – Sławomir Andruchow, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal – Hubert Łaszcz, Janusz Michaelis – Piotr Bąk, Jan Robakowski – Art Abaimow.

Kolejny konkurs  klasy  „N” – konkurs o wzrastającym stopniu trudności z „Jokerem” o Puchar Henryka Stokłosy zwyciężył Łukasz Brzóska na Casaletto, następnie zajął również drugie miejsce na ogierze Carjonker, a trzecie miejsce zdobył Klaudiusz Jach na Black Jacku.

Najważniejszy konkurs tego dnia – konkurs klasy „C” Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory zwyciężył Łukasz Brzóska na wałachu Quicklensky i zdobył odlanego z brązu kaczora, który po trzech zwycięstwach trafia na stałe do zwycięskiego klubu.

Zawodom towarzyszyła piękna pogoda, sympatyczna atmosfera oraz masa atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Tradycyjnie już od kilku lat został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy kapelusz, w którym wzięły udział panie przystrojone w piękne i kolorowe nakrycia głowy. Publiczność wybrała oklaskami 3 zwyciężczynie. Zawody uwieńczyła zabawa taneczna.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}