W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XVI Turniej Wsi Gminy Kaczory

25.07.2011

To już przeszło do tradycji, ze w ostatnią niedzielę lipca na stadionie LZS w Kaczorach o godzinie 14.00 trybuny zaczynają się zapełniać po brzegi. I tak było też tego roku. Jedenaście sołectw stanęło do boju o puchar najlepszego w XVI Turnieju Wsi. Turniej cieszy się wielkim zainteresowanie i ciągle dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a czasem wyciska krople potu. Organizatorzy co roku „staja na głowie” by zapewnić fajne atrakcje, które w pełni zaspokoją potrzeby widzów. Po oficjalnym otwarciu turnieju, które nastąpiło przez wójta gminy Brunona Wolskiego nastąpiła krótka prezentacja poszczególnych sołectw. O każdej miejscowości powiedziano cos miłego i ciekawego. W tym roku zawodnicy zmagali się w 8 konkurencjach. Jako pierwsza odbyła się Sztafeta dziecięca. Dzieciaczki miały do pokonania dystans 30 m, skacząc na piłce, biec w worku czy też przez skakankę. Najlepsze w tej konkurencji okazały się maluszki z Dziembowa (Krystian Zodrow, Adrian Janochowski i dwóch braci Mostaler).  Kolejne starcie to Panie na START i Panowie na START – w dystansie 80m. Brały tu udział 4 panie każda w odpowiednim przedziale wiekowym. W tej dyscyplinie najlepsze były panie z sołectwa Rzadkowo ( Karolina Rentz, Jadwiga Kozera, Magdalena Zabel, Aneta Bethke). Jeśli chodzi o panów to najlepiej poradziła sobie męska ekipa z Krzewiny (Klaudiusz Kozłowski, Czarek Fabiański, Zbigniew Kędziora i Markus Dolnicki) Znalazły się tez konkurencje dla seniorów i tutaj w Rzucie piłeczką palantową najlepsza była pani Teresa Kaczmarczyk z Śmiłowa, a w konkurencji Rzut ziemniakiem okazał się pan Jan Popowski z Morzewa.  Jedna z nowych konkurencji to Mega narty – dużo emocji i wrażeń przysporzyła ona samym zawodnikom w trenowaniu, natomiast widzom w oglądaniu jak 3 zawodników stojąc na jednych nartach o długości 1,80m pokonywali odcinek 15m. Lecz bezkonkurencyjna okazała się ekipa pana Jana Robakowskiego w składzie ( Andrzej Karczewski, Paulina Miedzianowska, Hubert Martenka).  Marsz na płytkach – to tez nowość. I tu najlepsza okazała się para z Dziembowa pan Wojciech Suchta z Hanną Maślanką. Kolejna dawka wrażeń i emocji to oczywiście Pojedynek holowników. Bezkonkurencyjny okazał się pan Dawid Kozłowski z Równopola z kierowcą fiata 126p panią Emilią Wełnic na odcinku 30 m. Podczas tej konkurencji nie znalazła się osoba która spokojnie by siedziała na trybunach. Jako nowa konkurencja budziła dużym zainteresowaniem miejmy nadzieję , że organizatorzy powtórzą to za rok.
Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska w składzie Mrek Wypych, Józef Kowalski, Ewa Zabel. Około godziny 17 tej. Ogłoszono wyniki. Triumfatorem okazała się drużyna z Rzadkowa z sołtysem Mirosławem Kopertowiczem na czele. Na II miejscu znalazło się Morzewo, a najlepsza trójkę zamknęło Równopole. Pozostałe miejsca to: IV- Jeziorki, V- Dziembowo, VI- Zelgniewo, VII- Śmiłowo, VIII- Kaczory, IX- Dziembówko, X- Krzewina, XI- Brodna. Nagrody i dyplomy wręczył zawodnikom wójt giny Brunon Wolski wspólnie z Przewodniczącym Rady gminy Stefanem Kowalem i wiceprzewodniczącym Ryszardem Grzelakiem. Podczas zawodów przygrywała gminna orkiestra dęta w nowych strojach pod batutą Zdzisława Nawrota. Wieczorna zabawa pod chmurką przy zespole Albatros.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}