W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wybrano tegorocznych starostów dożynek

14.08.2014

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W sołectwie Zelgniewo trwają przygotowania do organizacji tegorocznych dożynek gminnych. We wsi wybrano już m.in. starostów dożynek. W tym roku zaszczyt ten przypadł pani Małgorzacie Wład i panu Grzegorzowi Puchale. Poniżej prezentujemy ich sylwetki.

GRZEGORZ PUCHAŁA– starosta dożynek, lat 31, urodzony w Szamocinie. Z wykształcenia rolnik. Zakupił gospodarstwo w 2004 roku.. Obecnie gospodaruje na 17,34 ha ziemi własnej i 12,5 h dzierżawy. Specjalizuje się w uprawie zbóż i rzepaku . Dąży do poprawiania warunków pracy modernizując gospodarstwo i inwestując w sprzęt rolniczy. Korzysta z dopłat unijnych bezpośrednich. Żonaty – żona Dorota pracuje zawodowo i pomaga w prowadzeniu gospodarstwa. Państwo Puchałowie mają trzyletniego syna Wojciecha. Pan Grzegorz oprócz pracy, działa aktywnie w OSP. W Zrządzie Gminnym OSP jest zastępcą prezesa, a w jednostce OSP Zelgniewo – naczelnikiem.

MAŁGORZATA WŁAD– starościna dożynek, 40 lat, urodzona w Szamocinie. Z wykształcenia rolnik. Mężatka – mąż Karol. Oboje przejęli gospodarstwo po rodzicach pana Karola. Gospodarują na 8 ha ziemi własnej i 3 h dzierżawy. Uprawiają głównie zboże. Gospodarstwo w pełni zmodernizowane, ciągle udoskonalane poprzez zakup sprzętu rolniczego wykorzystując możliwości dopłat unijnych. W ostatnich latach dzięki dopłatom wybudowali stodołę. Z dumą mówi o trójce dzieci: najstarszym Patryku lat 20 studencie Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, 18 letniej Roksanie –uczennicy III klasy Liceum Ogólnokształcącego Pile i najmłodszym 7 letnim Wiktorze, który w tym roku rozpoczyna edukację w Szkole Podstawowej w Śmiłowie. Pomimo zapracowania znajduje czas na dobry film i książkę. Zaangażowana w życie społeczne współtworzy i wspiera wszelkie lokalne inicjatywy.

GRZEGORZ PUCHAŁA

MAŁGORZATA WŁAD

{"register":{"columns":[]}}