W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wybory do Sejmu i Senatu w naszej gminie

14.10.2019

Wybory do Sejmu i Senatu w naszej gminie

Wybory parlamentarne 2019 już za nami. W minioną niedzielę w  pięciu lokalach wyborczych zlokalizowanych na terenie gminy Kaczory swój głos oddało 3691 osób, co stanowi 60,38%  wszystkich uprawionych. Największą  frekwencję odnotowano w lokalu wyborczym w Morzewie (66,52%),a najmniejszą w lokalu wyborczym w Śmiłowie (54,58%). Wybory do Sejmu wygrał KW Prawo i Sprawiedliwość, na który zagłosowało 1559 mieszkańców gminy. Drugie miejsce zajął KKW Koalicja Obywatelska PO. N IPL Zieloni z poparciem 832 wyborców, trzecie  – KW Polskie Stronnictwo Ludowe, na który glos oddało 558 osób.

Indywidualnie w wyborach do Sejmu najwięcej głosów zebrał  Marcin Bartosz Porzucek z KW Prawo i Sprawiedliwość (590 głosów), a następnie Maria Małgorzata Janyska z KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (456 głosów) i Krzysztof Władysław Czarnecki z KW Prawo i Sprawiedliwość (336 głosów).

W wyborach do Senatu spośród trzech kandydatów największe poparcie uzyskała Jolanta Małgorzata  Turczynowicz – Kieryłło, która zebrała  1710 głosów. Na Adama Szejnfelda zagłosowało 1196 osób, a na Jana Augustyna 685 wyborców. Szczegółowe wyniki wyborów parlamentarnych w załączniku.

Szczegółowe wyniki niżej.

wyniki senat

wyniki sejm

wyniki sejm

{"register":{"columns":[]}}