W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiosna, wiosna ach, to ty!

15.04.2014

Wiosna, wiosna ach, to ty!

Chociaż w tym roku zima obeszła się z nami niezwykle łagodnie, wszyscy z utęsknieniem wyczekiwali nadejścia wiosny. 21 marca dzieci w gminie Kaczory zawsze obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny. Tę wyczekiwaną porę roku Przedszkolaki i Szkolniaki z Rzadkowa powitali kolorowymi strojami i uśmiechniętymi buziami. Natomiast zimę skutecznie pożegnali  spaleniem  Marzanny. Postać miała kolorowe włosy, czerwone usta i zwiewną suknię. Wcześniej jednak kolorowy korowód przedszkolaków oraz uczniów klas I- III ze śpiewem oznajmili  mieszkańcom Rzadkowa, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku, która budzi do życia nie tylko pszczółki, kwiatki, ptaszki, ale nam też dodaje wigoru i optymizmu.

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki z Zelgniewa również na dobre wygoniły zimę ze wszystkich zakamarków. Rodzice aktywnie włączyli się do świętowania dnia wiosny i wykonali swoim pociechom słomiane kukły. Rano mamusie i tatuś wynieśli z przedszkola stoliki, krzesełka i ławki, szykując miejsce do wiosennej biesiady. Po śniadaniu dzieci poszły uliczkami wioski w barwnym korowodzie z Marzanną, grały na bębenkach i wraz ze swoimi paniami z przedszkola wznosiły okrzyki: „precz zimo zła!” oraz „zimo precz!”. Wesoły pochód i głośne skandowanie wywołało wiele uśmiechów wśród mieszkańców, którzy słysząc dzieci, wyszli z domów. Wiosenny pochód zakończyliśmy na placu zabaw, na którym w odpowiednio przygotowanym miejscu wszystkie Marzanny zgodnie z ludowym obrzędem zostały spalone. Na podwórzu czekało na nas także ognisko, które przygotowała mama E. Stebach. Ogromną radość sprawiła dzieciom obecność rodziców na wspólnej imprezie oraz wspólne smażenie kiełbasek przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po posiłku dzieci miały możliwość swobodnej zabawy na powietrzu. Dzięki zaangażowaniu rodziców i pięknej słonecznej aury impreza udała się znakomicie.

W Szkole Podstawowej w Kaczorach dzień 21 marca był dniem bardzo wesołym i kolorowym, a to wszystko za sprawą pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Tego dnia uczniowie przyszli  ubrani w wiosenne, zielone stroje. Klasa IIIa wykonała Marzannę – symbol odchodzącej zimy, którą w barwnym korowodzie uczniowie wyprowadzili na szkolne boisko. Zanim jednak doszło do tradycyjnego pożegnania zimy wszystkie klasy zaprezentowały wesołe okrzyki wymyślone specjalnie na przywitanie wiosny. Brzmiały one następująco: „Kiedy wiosnę czuć już wkoło, nagle wszystkim jest wesoło! Wszystko budzi się do życia! Zima żegna! Wiosna wita!” (kl. IIIa) Na wspólnych obchodach nie zabrakło piosenek, dzięki którym każdy poczuł prawdziwe tchnienie wiosny. Machając papierowymi kwiatami oraz barwnymi gaikami zrobionymi przez uczniów wszyscy cieszyli się z nowo przybyłej pory roku.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}