W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wędkarska rywalizacja nad jeziorem Kopcze

18.08.2009

Na zawody wędkarskie do Kaczor z przyjemnością od lat przyjeżdżają miłośnicy „wodnych polowań” z różnych miejscowości. O takich warunkach do wędkowania, jakie są nad jeziorem Kopcze, marzy każdy wędkarz. Tak dobrej dostępności do brzegu nie mają nawet jeziora w Chodzieży i w Pile.

9 sierpnia nad jeziorem Kopcze zorganizowano XI Drużynowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Na zaproszenie wójta Brunona Wolskiego koła wędkarskie z Piły, Chodzieży i Kaczor wystawiły swoich reprezentantów. Polski Związek Wędkarski Koło w Kaczorach pełnił rolę gospodarza. Punktualnie o 9:00 zarzucono wędki. Trzyosobowe ekipy przez trzy godziny łowiły ryby w wylosowanym sektorze. Zawody sędziowali w poszczególnych sektorach: Mirosław Welc, Józef Szyda i Zbigniew Kramarz. Nad całością czuł sędzia główny – Zbigniew Gogoliński. Na brak ryb w jeziorze narzekać nikt nie mógł. W każdej drużynowej siatce znalazły się okazałe rybki. Wśród złowionych okazów dominowały płotki, leszcze i liny. Wspaniałego lina o wadze 1450 g. udało się złowić Jerzemu Skwirowskiemu. O zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb przez całą drużynę. Dla wędkarzy nie była to tylko zabawa i wędkowanie z zamiłowania. O Pucharze Wójta Gminy Kaczory w duchu marzyli bez wyjątku wszyscy zawodnicy. Dlatego przez cały czas zawodów wędkarze kombinowali, jak tu przechytrzyć swoich rywali. Życzliwe uśmiechy na twarzach zawodników pojawiły się dopiero po ogłoszeniu wyników. Przegrani gratulowali zwycięzcom, a zwycięzcy przegranym.

Tegoroczne zawody w wędkarstwie spławikowym zakończyły się zwycięstwem PZW Kaczory, drużyny reprezentowanej przez Kazimierza Odora, Jerzego Skwirowskiego i Henryka Witta. Na drugim miejscu uplasował się PZW „Złota Rybka” z Piły (w składzie: Jarosław Błaszczyk, Sebastian Daszkiewicz i Tadeusz Daszkiewicz), zaś na trzecim miejscu – PZW „ Mag Złota Kaczka”z Piły (w składzie: Kazimierz Robowski, Krzysztof Kotarak, Sylwester Piękniewski). Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi statuetkami oraz pucharem dla drużyny. Pozostałym zawodnikom wręczono dyplomy.

Wyniki zawodów wędkarskich

Miejsce Koło Zawodnicy Waga ryb
I PZW Kaczory Kazimierz Odor,

 

Jerzy Skwirowski

Henryka Witt

9370 kg
II PZW Piła „Złota Rybka” Jarosław Błaszczyk

 

Sebastian Daszkiewicz

Tadeusz Daszkiewicz

8215 kg
III PZW Mag „Złota Kaczka” Kazimierz Robowski, Krzysztof  Kotarak, Sylwester Piękniewski 7425 kg
IV PZW Chodzież Krzysztof Paluszkiewicz

 

Miłosz Sikora

Filip Sikora

 
V PZW Policja PZU Życie S.A. Henryk Hryceniak

 

Sebastian Hryceniak

Michał Zwiernik

 
VI PZW Philips Piła Jan Romańczak

 

Józeł Stencel

Marek Obarski

 
VII PZW Mag „Złota Kaczka” Wojciech Turowski

 

Tomasz Witulski

Radosław Włoch

 

 
VIII PZW Kaczory II Genowefa Jędrzejek

 

Regina Szymaś

Zdzisław Skwarski

 
IX PZW Piła Miasto Jaremi Dudek

 

Jakub Jendrajczyk

Eugenisz Zalewski

 
{"register":{"columns":[]}}