W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wakacje w Wiejskich Domach Kultury

08.08.2012

Wakacje w Wiejskich Domach Kultury

Pogoda w tegoroczne wakacje nie sprzyja  plażowaniu i kąpielowym uciechom w jeziorach. Co więc robić w wakacje na wsi w pochmurne i deszczowe dni? Dzieci i młodzież w gminie Kaczory mają alternatywę – zorganizowane zajęcia  w Wiejskich Domach Kultury, które każdego roku funduje im samorząd gminny.

Dzieci mogą korzystać z wakacyjnych świetlic przez cały okres wakacji, dwa lub trzy razy w tygodniu. Świetlice funkcjonują w jedenastu sołectwach gminy. W dwunastym sołectwie – Kaczory, podobną role pełni Gminny Ośrodek Kultury. Zajęcia odbywają się pod bacznym okiem opiekunów – animatorów, którzy troszczą się o bezpieczeństwo oraz pomagają dzieciom w animacji gier i zabaw. Przed każdym sezonem letnim ośrodki są doposażone artykuły papiernicze, gry planszowe i akcesoria sportowe, które umożliwiają animatorom organizację  zajęć plastycznych, gier i zabaw rekreacyjnych.

Na wakacyjnych świetlicach dzieci mają wszystko czego dusza zapragnie: kredki, pisaki, farbki, plastelinę, kolorowy papier i  krepę do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki, mnóstwo kolorowanek i łamigłówek do rozwiązywania. Mogą również do woli korzystać z tenisa stołowego, bilarda, piłkarzyków, badmintona,  piłek do skakania, ringa, skakanek i gier stołowych.

W pogodne i ciepłe dni wakacyjne świetlice nie tracą na atrakcyjności. Dzieciom w tych dniach służą pobliskie boiska sportowe, umożliwiające grę w piłkę nożną, siatkową i koszykową.

 • Gdy zza deszczowych chmur wyjdzie słońce dodatkowo organizujemy ogniska,  różne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wybieramy się  na spacery i przejażdżki rowerowe po malowniczych okolicach. Dzieci uwielbiają te formy rekreacji – mówi nam jedna z miejscowych animatorek.

Wakacyjne świetlice pozwalają dzieciom spędzić wakacje w atrakcyjny i kreatywny sposób. Mają one jeszcze jedną  zaletę – uczą starszych odpowiedzialności za młodszych, a młodszym pozwalają uczyć się od starszych.

Dni i godziny otwarcia wakacyjnych świetlic:

 • Rzadkowo – środa, czwartek, piątek,  godz. 14.30 – 20.30
 • Prawomyśl – poniedziałek, wtorek, godz. 11.00 – 17.00
 • Morzewo – poniedziałek, wtorek, czwartek, godz. 10.00 – 16.00
 • Brodna – czwartek godz. 9.00 -15.00, piątek godz. 14.00 – 20.00
 • Krzewina – czwartek, piątek godz. 9.00 – 15.00
 • Równopole – poniedziałek, środa, piątek, godz. 13.00 – 19.00
 • Zelgniewo – poniedziałek wtorek, środa, godz. 10.00 – 16.00
 • Dziembowo – poniedziałek, wtorek, środa, godz. 9.00 – 15.00
 • Dziembówko – poniedziałek, środa, piątek, godz. 10.00 – 13.00 i 17.00 – 20.00
 • Śmiłowo – wtorek, środa, czwartek, godz. 9.00  – 15.00
 • Jeziorki – poniedziałek piątek, godz. 9.00 – 15.00

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}