W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wakacje w Wiejskich Domach Kultury

10.08.2016

Wakacje w Wiejskich Domach Kultury

Mieszkańcy gminy Kaczory mają zapewnioną bardzo dobrą bazę sportowo-kulturalną. W każdym sołectwie funkcjonuje nie tylko boisko sportowe, ale także Wiejski Dom Kultury z pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym. Obiekty te są miejsce integracji lokalnej społeczności Mieszkańcy korzystają z nich przez okrągły rok. Także w okresie letnim obiekty te nie świecą pustkami. W Wiejskich Domach Kultury samorząd gminny co roku w wakacje organizuje zajęcia świetlicowe. Dzieci i młodzież chętnie z tej oferty korzystają, bez względu na to czy za oknem świeci słońce, czy pada deszcz.

Zajęcia odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu we wszystkich sołectwach gminy. W tym roku Wiejskie Domy Kultury – chętnie zaglądają do nich nie tylko dzieci miejscowe ale również te, które przebywają tu na wakacjach. Zajęcia odbywają się pod bacznym okiem opiekunów – animatorów, którzy troszczą się o bezpieczeństwo oraz pomagają dzieciom w animacji gier i zabaw. Przed każdym sezonem letnim ośrodki są doposażone artykuły papiernicze, gry planszowe i akcesoria sportowe, które umożliwiają animatorom organizację zajęć plastycznych, gier i zabaw rekreacyjnych.

Na wakacyjnych świetlicach dzieci mają wszystko czego dusza zapragnie: kredki, pisaki, farbki, plastelinę, kolorowy papier i krepę do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki, mnóstwo kolorowanek i łamigłówek do rozwiązywania. Mogą również do woli korzystać z tenisa stołowego, piłkarzyków, badmintona, piłek do skakania, ringa, skakanek i gier stołowych.

W pogodne i ciepłe dni wakacyjne świetlice nie tracą na atrakcyjności. Dzieciom w tych dniach służą pobliskie boiska sportowe, umożliwiające grę w piłkę nożną, siatkową i koszykową.

– Gdy na dworze świeci słońce dodatkowo organizujemy ogniska, różne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wybieramy się na spacery po malowniczych okolicach. Dzieci uwielbiają te formy rekreacji – mówi nam jedna z miejscowych animatorek.

Wakacyjne świetlice pozwalają dzieciom spędzić wakacje w atrakcyjny i kreatywny sposób. Mają one jeszcze jedną zaletę – uczą starszych odpowiedzialności za młodszych, a młodszym pozwalają uczyć się od starszych.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}