W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W tym roku triumfowało Morzewo

04.08.2010

Od 15 lat mieszkańcy gminy Kaczory spotykają się na płycie kaczorskiego stadionu i walczą o prym swojego sołectwa. Turniej Wsi – bo tak nazywa się impreza, organizowana każdego roku w ostatnią niedzielę lipca – bawi, wzbudza wiele emocji, czasami wywołuje rumieńce na policzkach, a czasami wyciska ostatnie krople potu. Niewątpliwie stanowi doskonałe widowisko dla wszystkich zasiadających na trybunach. Co sprawia, że lokalna społeczność tak chętnie bierze udział w turnieju ? W czym tkwi jego sekret ?
– Impreza od wielu lat spełnia doskonale swoją funkcję – integruje całą społeczność gminną, spaja miejscowych mieszkańców w jedną wielką rodzinę – tłumaczy wójt gminy Brunon Wolski.
W tym roku jedną wielką rodzinę stanowiło 9 drużyn, które walczyły o tytuł najlepszego sołectwa w gminie. Zawodnicy z poszczególnych miejscowości spotkali się w 6 konkurencjach w: wielkiej skakance, w przeciąganiu liny, w sztafecie pań oraz panów , w strzelaniu do bramki i w rzutach do kosza. Zabawę rozpoczęła wielka skakanka – niezwykle widowiskowa konkurencja, skupiającej najwięcej zawodników z danej miejscowości. Skaczącym zawodnikom towarzyszyło wielkie odliczanie. Liczyli sędziowie, koledzy z drużyny, i z przeciwnych obozów, liczyła cała widownia. Emocje rosły z każdą kolejną osobą, biorącą udział w konkurencji. Gdy długa kolejka wytypowanych przez kapitana drużyny zawodników błyskawicznie znikała, w pogotowiu były osoby z widowni, gotowe w każdej chwili wesprzeć swoją drużynę. Oj, radość wielką mieli zawodnicy z Dziembówka, gdy sędziowie ogłosili wyniki za tę konkurencję. Choć Równopole i Dziembowo deptało drużynie po piętach, nie miała sobie ona równych.
W kolejnym starciu sołectw – w przeciąganiu liny, zmierzyli się najsilniejsi zawodnicy drużyn. Największą krzepę wykazało Morzewo. W finale znalazły się również Równopole i Dziembowo, które zajęły w konkurencji kolejno II i III miejsce.
Najwyższą punktację w rzutach do kosza z dystansu 4 lub 6 m zdobyli ex aequo mieszkańcy Kaczor i Równopola, a w dalszej kolejności Morzewo i Jeziorki.
W konkurencji panie na start, najszybciej z pachołkiem dobiegły do mety panie z kaczorskiej drużyny. Szybkością i zwinnością wykazały się również damskie zespoły z Morzewa i Równopola.
Jeśli chodzi o panów, w biegach najlepiej poradziła sobie męska ekipa z Morzewa. W tej konkurencji przodowali także panowie z Brodnej i Kaczor.
Strzelając do bramki z wydzielonymi strefami punktowymi, zawodnicy mieli ostatnią szansę na zdobycie dodatkowych punktów dla swojej drużyny. Tę szansę najlepiej wykorzystali zawodnicy z: Kaczor. Celnym okiem wykazały się również drużyny z Śmiłowa i Dziembowa.
Około godz. 17.00 ogłoszono wyniki. Palmę pierwszeństwa w tegorocznym turnieju dzierżyła ekipa z Morzewa. Na II miejscu triumfowało Równopole, a trójkę najlepszych zamknęły Kaczory. Pozostałe miejsca przedstawiały się następująco: IV – Dziembowo, V – Dziembówko, VI – Krzewina, VII – Brodna, VIII – Jeziorki i Śmiłowo. Nagrody i dyplomy wręczył zawodnikom wójt gminy Brunon Wolski, wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Ryszardem Grzelakiem. Zmagania zawodników uwieńczyła wspólna zabawa pod chmurką.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}