W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W gminie Kaczory realizowane są kolejne inwestycje. Trwa budowa dróg gminnych w Kaczorach i między miejscowościami Rzadkowo – Morzewo. Kontynuowane są także prace przy rozbudowie i przebudowie oczyszczalni ścieków i Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach.

10.08.2016

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Kaczorach realizowana przez firmę INFRA Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. W chwili obecnej trwają przygotowania do rozruchów urządzeń. Inwestycja była konieczna ze względu na wymogi dotyczące ochrony środowiska stawiane przez WIOŚ. Modernizacja obiektu nie może zakłócić jego ciągłej eksploatacji. Zakończenie całej inwestycji przewidziane zostało na czerwiec 2017 r.

Drugą prowadzoną obecnie inwestycją jest przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Wykonawcą zamówienia jest Zakład Produkcyjno – Handlowo – Usługowy Sławomir Lisiewicz ze Stróżewa. Na placu budowy zakończono roboty murarskie, obecnie trwają prace przygotowawcze do wykonania konstrukcji dachu. Do końca bieżącego roku wykonawca planuje zamontować stolarkę okienną i drzwiową oraz wykonać elewację zewnętrzną budynku. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 31 maja 2017 r.

W ramach inwestycji drogowych realizowana jest budowa drogi gminnej ul. Śmiłowskiej w Kaczorach. Zakres prac obejmuje wykonane nawierzchni drogi z kostki brukowej oraz płyt ażurowych, oraz podjazdów i podejść do posesji. Zadanie realizuje firma TEAM-BUD Wojciech Maciaszczyk z Piły, która zobowiązała się zakończyć inwestycję z końcem sierpnia br.

Kolejną inwestycją drogową jest przebudowa drogi gminnej na odcinku Morzewo – Rzadkowo. Wyłoniona w ramach przetargu firma „Pol-Dróg Drawsko Pomorskie” na realizację zadania ma czas do 29 września 2016 r. W ramach inwestycji powstanie nawierzchnia asfaltowa oraz zostaną wykonane zjazdy na działki przyległe do pasa drogowego.

Najbliższą planowaną inwestycją jest modernizacja budynku „starej szkoły” w Kaczorach. Na chwile obecną trwa postępowanie przetargowe.

Przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach

{"register":{"columns":[]}}